• Odbierz prezent
Makroekonomia
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda bilans handlowy Algierii - Dlaczego spadają jej zyski z importu

Agencja Reuters poinformowała, że deficyt handlowy Algierii, w pierwszym kwartale tego roku, wzrósł do poziomu 5,616 miliardów dolarów amerykańskich (USD). Dla porównania w pierwszym kwartale w zeszłym roku, deficyt ten wynosił jedynie 3,464 miliardów dolarów amerykańskich (USD). Jest to głównie spowodowane niższymi zyskami z sektora energetycznego – w szczególności chodzi tutaj o ropę naftową.

 

Eksport ropy naftowej i gazu ziemnego, które stanowią około 93 procent sprzedaży za granicą, spadł o 39,7 procenta do poziomu 5,511 miliarda dolarów amerykańskich (USD), jak wynika z danych celnych. Ogółem eksport zmniejszył się o 39.65 procenta, a import spadł o 13,07 procenta.

 

Kraj z Afryki Północnej, członek kartelu OPEC stara się zmniejszyć poziomy importu od czasu, gdy ceny ropy rozpoczęły gwałtowny spadek. Branża energetyczna spodziewa się, że z powodu niskich cen jej zyski ze sprzedaży surowców energetycznych spadną do poziomu 26,4 miliardów dolarów amerykańskich (USD), w tym roku. Dla porównania jej zyski w ubiegłym roku wyniosły 35.72 miliarda dolarów amerykańskich (USD).


Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk