• Sklep
  • Odbierz prezent
W 7 dni 16 groszowy spadek! Dolar, euro, funt czy może frank tąpnął najmocniej? Kursy walut wieczorową porą

Po wczorajszych mocnych spadkach na kursie dolara przyszedł dzisiaj wytchnienia. Ale czy w przypadku wszystkich kursów walut? Nie! Jesteśmy świadkami sporych wahań, nawet kursu franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHF/PLN. Jednak w dniu dzisiejszym królem spadków z czterech głównych kursów walut dolara, euro, funta i franka szwajcarskiego okazał się funt brytyjski. Ruchy jakie pojawiły się na wykresie można skwitować sformułowaniem - To dopiero są spadki!

 

Dołącz do społeczności, która płaci za publikowanie i komentowanie Twoich analiz i treści!

SPRAWDŹ

Kurs dolara do złotego USD/PLN

Kurs dolara w czwartkowy wieczór o godzinie 19:05 znajduje się na poziomie 3,775 złotego. Widzimy na wykresie kursu dolara, że mamy mocny ruch korekcyjny w górę z poziomu 3,739. Zbliżamy się do linii średniej kroczącej, gdzie bardzo możliwe będzie pojawienie się większej podaży, która z powrotem skieruje kurs dolara na południe.

Wykres kursu dolara do złotego USDPLN na interwale H4
Wykres kursu dolara do złotego na interwale H4

Kurs euro do złotego EUR/PLN

Za jedno euro w czwartkowy wieczór musimy zapłacić około 4,285 złotego. Jest to o niecały grosz więcej niż o poranku. Kurs euro wraca tak samo jak dolara do linii średniej kroczącej. Czy pojawi się tam sygnał sprzedażowy? Niewykluczone.

Wykres kursu euro do złotego EURPLN na interwale H4
Wykres kursu euro do złotego na interwale H4

Kurs funta do złotego GBP/PLN

Funt brytyjski wykonał dzisiaj największy ruch spadkowy z całej czwórki omawianych kursów walut dolara, euro, funta i franka. W najniższym położeniu byl kwotowany po niecałe 4,91 złotego. Kurs funta GBP/PLN dzisiaj wieczorem o godzinie 19:05 znajduje się na poziomie 4,925 złotego. Jesteśmy w ruchu spadkowym zapoczątkowanym w połowie marca. Kurs funta spadł już 16 groszy licząc od wierzchołka na poziomie 5,0737.

Wykres kursu funta do złotego GBPPLN na interwale H4
Wykres kursu funta do złotego na interwale H4

Kurs franka do złotego CHF/PLN

Kurs franka w czwartkowy wieczór kształtuje się na poziomie 3,8 złotego. Widzimy na wykresie kursu franka, że doszliśmy do górnego ograniczenia kanału. Pojawiła się też pierwsza reakcja na górną pomarańczową linię na wykresie kursu franka. Czy wracamy do spadków, a może uda się frankowi przebić poziom 3,80 i jednak będzie poruszał sie dalej w górę? Dowiemy się tego już w najbliższych dniach!

Wykres kursu franka do złotego CHFPLN na interwale H4
Wykres kursu franka do złotego na interwale H4

 

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Julia Zagórska

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Głównie zajmuje się analizą wpływu wydarzeń makroekonomicznych na sytuację na rynku. Aktywny trader Forex od 2013 roku. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk