• Sklep
  • Odbierz prezent
easyMarkets
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja w niemieckiej spółce

Spółka Volkswagen AG przedstawiła nową propozycję sprzedaży, oferując większe rabaty na swoim rodzimym rynku. Niemiecki koncern motoryzacyjny z siedzibą w Wolfsburgu próbuje tym samym zwabić starych klientów, którzy odeszli od firmy po dopuszczeniu się przez nią fałszowania wyników testów emisji spalin silników diesla. (Opis afery znajdziesz tutaj).

Niemiecki magazyn motoryzacyjny Automobilwoche powiedział, że Volkswagen stara się zwiększyć handel używanymi samochodami.  Poprzez podniesienie wartości rabatów nawet do 1,681 euro (to jest 1,896.17$),  chce w kwietniu i w maju pozyskać nowych nabywców na ten typ samochodów.

Rzecznik Volkswagena powiedział, że aktualne promocje w niemieckiej spółce były na tym samym poziomie, co u konkurentów. Poza tym rabaty są zwyczajnym środkiem, który pozwala firmie reagować w sposób elastyczny na porównywalne oferty rywali z rynku.

Magazyn cytuje list Thomasa Zahna, szefa sprzedaży i marketingu samochodów osobowych w Volkswagenie, do sprzedawców, w którym podkreślono, że VW nie odzyska zaufania u klientów tak szybko jak się tego spodziewano. Rzecznik Volkswagen potwierdził to stanowisko.

Gdyby taka zagrywka okazała się skuteczna, moglibyśmy być świadkami powrotu niemieckiej spółki do poprzedniej formy. Mogłoby się to także przełożyć w sposób pozytywny na niemieckie giełdy, które uzyskałyby kolejny element potęgujący wzrosty (należy bowiem pamiętać jak wiele niemieckie indeksy utraciły na swojej wartości, po ujawnieniu afery spalinowej związanej z tym koncernem, w zeszłym roku).


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk