• Odbierz prezent
Vitalik Buterin z własnej kieszeni wspiera projekty Ethereum ponad 300 tys. dolarów

Vitalik Buterin, współtwórca Ethereum (ETH) i jeden z najbardziej wpływowych developerów w środowisku walut cyfrowych, po licznych dyskusjach na temat przyszłości platformy na Twitterze, postanowił wesprzeć trzy projekty pracujące nad rozwojem Ethereum 2.0 kwotą 3000 ETH, wartych aktualnie ponad 315 tys. dolarów.

 

 

Trzy zespoły projektowe, które otrzymały po tysiąc Etherów od Vitalika Buterina, to ChainSafe, Sigma Prime oraz Prysmatic Labs. Każdy z projektów zatrudnia developerów pracujących nad rozwojem platformy Ethereum drugiej generacji - Prysmatic Labs pracuje nad shardingiem i implementacją Plasma Cash, czyli rozwiązaniami skalującymi; zaś ChainSafe oraz Sigma Prime niezależnie od siebie opracowują oprogramowanie dla węzłów w Ethereum 2.0.

 

Dołącz do rewolucji w świecie loterii, otrzymaj dożywotni udział w zyskach

DOŁĄCZ TERAZ

Wsparcie od samego współtwórcy Ethereum z jego prywatnych środków ma związek z dyskusjami w społeczności developerów Ethereum, narzekających od dłuższego czasu na problemy ze zbyt małymi funduszami, opóźniającymi rozwój platformy.

 

Preston Van Loon, developer i współtwórca Prysmatic Labs, żalił się na Twitterze, że z obecnym finansowaniem ledwo udaje mu się zebrać zespół pełnoetatowych programistów, nie mówiąc już o stworzeniu wystarczająco licznej grupy deveoperów, na co Buterin odpowiedział lakonicznym komentarzem: „Właśnie wysłałem 1000 ETH. Yolo (żyje się tylko raz)”.

 

O wsparciu dwóch pozostałych projektów Buterin również poinformował na Twitterze, publikując potwierdzenia transakcji z eksploratora bloków.

 

Warto dodać, że wymienione wyżej projekty otrzymały już wcześniej wsparcie finansowe z Fundacji Ethereum - Sigma Prime w wysokości 150 tys. dolarów, zaś Prysmatic Labs łącznie 600 tys. dolarów. 

 

Czytaj także: Twórca TRON (TRX) uratuje "upadające" Ethereum i EOS?

Justin Sun, znany ze swojego agresywnego marketingu założyciel platformy TRON (TRX), po raz kolejny postanowił wbić szpilę swoim największym konkurentom, którymi są wielofunkcyjne platformy blockchain - Ethereum (ETH) oraz EOS. Poinformował on, że jest gotowy „uratować” zdecentralizowane aplikacje .. Czytaj
Twórca TRON (TRX) uratuje

 

Ethereum 2.0 to potoczna nazwa platformy po przejściu przez kamień milowy o nazwie Serenity, zakładający całkowitą zmianę algorytmu konsensusu na Proof of Stake (Casper), a także wielokrotne zwiększenie skalowalności dzięki shardingowi i Plasma Cash.

 

Czytaj także: Koniec kopania Ethereum? W jaki sposób Serenity i Casper odmienią ETH?

Ethereum to potężna platforma służąca do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji i eliminujących potrzebę zewnętrznej kontroli smart kontraktów. Sam ether, będący jednostką transakcyjną w blockchainie Ethereum, jest drugą kryptowalutą pod względem kapitalizacji, ustępując jedynie bitcoinowi i osiąg.. Czytaj
Koniec kopania Ethereum? W jaki sposób Serenity i Casper odmienią ETH?

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk