• Sklep
  • Odbierz prezent
Vitalik Buterin
Z artykułu dowiesz się:

- Na co zwrócił uwagę Vitalik Buterin podczas konferencji Deconomy

Podczas konferencji Deconomy w Seulu, Vitalik Buterin – twórca Ethereum, wyraził swoje zdanie na temat stanu faktycznego platform i aplikacji Ethereum. Głównym tematem była skalowalność ETH. Przedstawił także wizję na dwanaście miesięcy dotyczącą Ethereum i technologii blockchain. Na jakie problemy wskazał Vitalik?

 

Podczas konferencji Vitalik Buterin zauważył, że platforma Ethereum wymaga poprawek i zmian, tak aby odpowiadała na potrzeby deweloperów i rosnące zainteresowanie inwestorów. Chodzi głównie o problem ze skalowalnością. Vitalik wyraził swoje zaniepokojenie niewielką liczbą transakcji, której przyczynę znalazł w przeciążonych aplikacjach stworzonych na bazie platformy. Oszacował, że w ciągu sekundy przetwarzanych jest tylko 15 transakcji. Problem stanowi także ograniczenie wydajności sieci. Zjawisko to porównał do chęci zbudowania zdecentralizowanego Ubera lub innej aplikacji. Chętni na stworzenie jednej z nich, spotkaliby się z frustracją. Buterin podał możliwe rozwiązania problemu, jak np. skalowanie, uwzględniając shardowanie (skalowanie poziome - rozkład bazy danych). To doprowadziłoby do podziału łańcucha blockchain Ethereum.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk