• Sklep
  • Odbierz prezent
Vitalik Buterin: "konkurenci Ethereum to scentralizowane sterty śmieci"

Vitalik Buterin, współtwórca Ethereum (ETH) i jedna z czołowych postaci w branży kryptowalut, odpowiadając na zarzuty niskiej przepustowości transakcji w sieci Ethereum, określił czołowych konkurentów rynkowych, za które uznawane są projekty takie jak EOS, NEO i TRON, jako „scentralizowane sterty śmieci”.

 

Buterin, zapytany podczas jednej z konferencji o potencjalny wzrost przepustowości Ethereum po wprowadzeniu nadchodzących aktualizacji sieci, odpowiedział dość osobliwie:

 

„Zauważyłem dużo nieporozumień w tym temacie. Mamy teraz sporo, mówiąc szczerze, naprawdę kiepskich projektów kryptowalutowych, które starają się udowodnić, że są lepsze bo, mają wymyślny algorytm konsensusu, dzięki któremu mogą przeprocesować 5000 transakcji na sekundę, podczas gdy Ethereum ze swoim Proof of Work jedynie 15. I to jest właśnie okropne nieporozumienie. Celem algorytmu konsensusu nie jest sprawienie, że blockchain jest szybki. Istnieje on po to, aby zachować wysokie bezpieczeństwo sieci blockchain”

 

Następnie Buterin stwierdził, że projekty które chwalą się przepustowością na poziomie 3500 transakcji na sekundę są tak naprawdę „scentralizowaną kupą śmieci”, w której istnieje siedem węzłów potwierdzających wszystkie transakcje, co wydaje się przytykiem w stronę projektu NEO. Dodał on również, że nie da się zapewnić wysokiej skalowalności sieci bez poświęcenia jej stopnia decentralizacji lub bezpieczeństwa. Jako jedyne słuszne rozwiązania zwiększające przepustowość blockchainów przytoczył rozwiązania drugiej warstwy, takie jak Lightning Network w bitcoinie (BTC), czy Plasma Cash opracowywana dla Ethereum.

Czytaj także: Plasma Cash już prawie gotowa - poinformował twórca Ethereum, Vitalik Buterin. Jak to działa?

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, poinformował na swoim Twitterze, że implementacja Plasma Cash, mająca rozwiązać problem niskiej skalowalności drugiej pod względem kapitalizacji  kryptowaluty, jest już niemal gotowa. Informacja została poprzedzona zaskakującym stwierdzeniem Buterina, który pr.. Czytaj
Plasma Cash już prawie gotowa - poinformował twórca Ethereum, Vitalik Buterin. Jak to działa?

 

Do najbliższego hard forku Ethereum, określanego mianem Constantinople, dojdzie najwcześniej 27 lutego. Jego głównym założeniem będzie obniżenie nagrody za blok dla górników z 3 do 2 ETH oraz przesunięcie difficulty bomb o rok.

Czytaj także: Znamy nową datę Constantinople, hard forku Ethereum

Odkryta dzień przed planowanym hard forkiem Constantinople luka bezpieczeństwa doprowadziła do odroczenia terminu aktualizacji protokołu Ethereum (ETH), która była planowana na 16 stycznia. Hard fork został finalnie przeniesiony o sześć tygodni i odbędzie się najprawdopodobniej w środę 27 lutego. .. Czytaj
Znamy nową datę Constantinople, hard forku Ethereum

 

Notowania: ETHEREUM

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk