• Odbierz prezent
Vision Edge Entertainment podpisało umowę z HardCodeWay na wydanie Dinos Reborn
fot. freepik.com

Vision Edge Entertainment, spółka zależna Gaming Factory, prezentuje kolejny projekt – studio będzie wydawcą Dinos Reborn, survivalowowej gry FPP (ang. first-​person perspective) z otwartym światem. Za produkcję odpowiada HardCodeWay. Budżet na realizację, szacowany na kwotę ponad 1 mln zł, pokryje wydawca. Do czasu odrobienia kosztów produkcji i marketingu Vision Edge Entertainment zachowa 100 proc. do przychodów ze sprzedaży gry, następnie udział ten będzie wynosił od 80 do 90 proc., w zależności od ocen produkcji. Dinos Reborn trafi do sprzedaży w wersji na PC i konsole w 2022 roku.

- Model Vision Edge Entertainment zakłada wydawanie gier w segmencie AA i wyższym. Dinos Reborn to drugi tytuł, który znajdzie się w naszym portfolio. W tym zakresie nawiązaliśmy współpracę z HardCodeWay, które specjalizuje się w produkcji gier na zlecenie. Budżet gry wyniesie ponad 1 mln zł. Udział w przychodach ze sprzedaży dla Vision Edge Entertainment docelowo stanowić będzie od 80 do 90 proc. Zwiastun Dinos Reborn dostępny jest na platformie Steam – mówi Kamil Koryszewski, prezes zarządu Vision Edge Entertainment.

Dinos Reborn to survival z otwartym światem rozgrywający się na tajemniczej planecie przypominającej prehistoryczną Ziemi. Gracz podejmuje walkę o przetrwanie. Musi zmierzyć się z dziką zwierzyną i licznymi przeciwnościami, czyniąc jednocześnie dobry użytek z zaawansowanych technologicznie odkryć, które na niego czekają.

- HardCodeWay to niezależne studio deweloperskie. Mamy nadzieję na owocną współpracę. W całości finansujemy produkcję gry, licząc na satysfakcjonujący zwrot z inwestycji – mówi Kamil Koryszewski.

Vision Edge Entertainment ma również umowę z DeSand Game Studios, która zajmie się realizacją zapowiedzianej w grudniu 2020 roku gry Dreamhouse: The Game. Do końca 2023 roku spółka chce wydać trzy tytuły z segmentu AA i wyższego. Zapowiedziane gry będą dostępne na najważniejszych platformach dystrybucyjnych: PC, Xbox oraz PlayStation.

Gaming Factory posiada 90 proc. udziałów w spółce Vision Edge Entertainment.

Dinos Reborn_zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=pPgYY8fID70

Wishlista Steam: https://store.steampowered.com/app/1522360/Dinos_Reborn/

O Vision Edge Entertainment


Vision Edge Entertainment działała w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której większościowym akcjonariuszem jest Gaming Factory (90 proc akcji). Pozostała część przypada zespołowi deweloperskiemu. Celem VEE wydawanie gier łączących w sobie różne gatunki, w segmencie AA i wyższym. Docelowo w portfolio spółki w perspektywie dwóch, trzech lat – mają znaleźć się dwie lub trzy takie produkcje.

O Gaming Factory

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka współpracuje z ponad 20-stoma zespołami deweloperskimi i pracuje obecnie nad ponad 30-stoma produkcjami na PC. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, w tym: symulatory, gry przygodowe, gry akcji, tycoon.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk