• Odbierz prezent
Visa z imponującymi wynikami kwartalnymi. Spółka osiągnęła dwucyfrowe wzrosty w 2021 r.
fot. freepik.com

W ostatnim czasie słynna spółka z branży kart płatniczych – Visa opublikowała wyniki kwartalne. Spółka może pochwalić się dwucyfrowymi wzrostami przychodów i zysku. Osiągnięte wyniki przewyższyły oczekiwania analityków z Wall Street.

 

26 października po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie Visa opublikowała wyniki kwartalne. W III kwartale 2021 r. (IV kwartale roku podatkowego) przychody były wyższe o 29% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku i wyniosły 6,56 mld USD. Okazały się one nieco wyższe od szacunków analityków z Wall Street na poziomie 6,53 mld USD. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 3,6 mld USD. Był on wyższy o 68% niż przed rokiem. Z wyłączeniem niektórych czynników, skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,62 USD. Przewyższył szacunki analityków, którzy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,54 USD.

W całym roku podatkowym przychody wyniosły 24,1 mld USD i były o 10% wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto był wyższy o 13% niż przed rokiem i wyniósł 12,3 mld USD. Osiągnięty wynik przełożył się na zysk na akcję w wysokości 5,63 USD. Skorygowany zysk na akcję wyniósł 5,91 USD, co stanowi wzrost o 17% rdr.

W oświadczeniu prasowym CEO spółki - Alfred F. Kelly Jr. podsumował osiągnięte wyniki następującymi słowami: „W stosunkowo burzliwym roku podatkowym 2021, Visa zapewniła mocny czwarty kwartał i całoroczne wyniki z dwucyfrowym wzrostem przychodów, zysku netto i zysku na akcję. Nasze wyniki były napędzane kontynuacją ożywienia w wielu światowych gospodarkach i zwiększoną dywersyfikacją naszych przychodów z nowymi wpływami i usługami dodanymi. Spoglądając naprzód, Visa jest nawet w lepszej pozycji na przyszłość, gdyż podróże zagraniczne ulegają ożywieniu i trwa szybki wzrost płatności cyfrowych i umożliwia innowacje w globalnym przepływie pieniądza.”

W notowaniach posesyjnych kurs akcji spółki wzrósł o 1%, po czym się osunął o blisko 3%.

Wtorek obfitował w wyniki kwartalne największych amerykańskich spółek. W tym dniu swe wyniki finansowe opublikowały także: Alphabet, Microsoft i Twitter.

W tym tygodniu rynek pozna także wyniki kwartalne innego znanego przedsiębiorstwa z branży kart płatniczych. 28 października w czwartek swe wyniki opublikuje Mastercard.

Notowania: VISA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/V/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk