• Odbierz prezent
Visa i MasterCard z ostrzeżeniem od senatorów USA - zaangażowanie w Projekt Libra może im poważnie zaszkodzić

Problemy regulacyjno-wizerunkowe, na które napotyka projekt blockchainowej sieci płatniczej Libra, nad rozwojem której czuwa Facebook, nie ustają. Trzy spółki świadczące usługi finansowe i jednocześnie należące do Stowarzyszenia Libra otrzymały listy otwarte od amerykańskich senatorów, które zachęcają do ponownego rozważenie potencjalnych konsekwencji, jakie mogą je spotkać w związku z zaangażowaniem w rozwój Projektu Libra.

 

 

Jak poinformowała agencja Bloomberg, dwaj amerykańscy senatorzy wystosowali listy otwarte do trzech członków Stowarzyszenia Libra: dostawców kart płatniczych Visa oraz MasterCard, a także do operatora procesora płatniczego Stripe.

W listach senatorzy zwracają się do ww. spółek świadczących usługi finansowe, prosząc o ponowne rozważenie potencjalnych konsekwencji, jakie mogą je spotkać w związku ze współtworzeniem sieci płatniczej Libra i członkowstwem w Stowarzyszeniu. Wg senatorów Projekt Libra stanowi zagrożenie nie tylko dla stabilności globalnego systemu finansowego, ale również dla podstawowej działalności firm świadczących usługi płatnicze, które zaangażowały się w jego rozwój. Ponadto senatorzy zwrócili uwagę na problemy z reputacją samego Facebooka, który w głównej mierze odpowiada za rozwój Projektu Libra - chodzi o kwestie związane z naruszeniem prywatności swoich użytkowników, a także o problemy z zabezpieczeniem ich danych, nie mówiąc już o potężnych karach finansowych, jakie zostały nałożone na czołowy portal społecznościowy.

 

Warto przypomnieć, że PayPal zdecydował się na rezygnację ze współtworzenia Projektu Libra 4 października. Decyzja spółki, wraz z listem senatorów może doprowadzić do uszczuplenia Stowarzyszenia Libra, składającego się obecnie z 27 członków, o kolejne korporacje finansowe.

Czytaj także: PayPal opuszcza projekt Facebooka - pierwsza firma rezygnuje ze współtworzenia Projektu Libra

Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, PayPal zrezygnował ze współtworzenia zainicjowanego przez Facebooka Projektu Libra, będącego siecią płatniczą opartą na technologii blockchain. W piątek przedstawiciele PayPala w oficjalnym komunikacie poinformowali o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Libra, które.. Czytaj
PayPal opuszcza projekt Facebooka - pierwsza firma rezygnuje ze współtworzenia Projektu Libra

 

Notowania: Mastercard Inc

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/MA/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk