• Odbierz prezent
VARSAV Games Studios wypracował ponad 0,2 miliona złotych przychodu netto ze sprzedaży od lipca do września br.

VARSAV Games Studios, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał br. Od lipca do września spółka wypracował ponad 0,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. W tym czasie swoje działania koncentrowała na produkcji i promocji swojego najbardziej obiecującego projektu – Bee Simulator. Studio pracuje jednocześnie nad własnymi tytułami oraz rozwija działalność wydawniczą.

Weź udział w darmowym kursie o zarządzaniu kapitałem

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

- Wypracowane wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. W trzecim kwartale wszystkie swoje siły skoncentrowaliśmy na naszej najważniejszej produkcji – Bee Simulator oraz jego promocji. Braliśmy udział w targach branżowych, na których po raz pierwszy prezentowaliśmy trailer gry. Nasz pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez graczy i media. Liczba odsłon trailera, w miesiąc od publikacji przekroczyła 2 mln, na temat gry pojawiło się w tym czasie ponad 500 artykułów. Nasza gra została także doceniona przez przedstawicieli branży gier. Podczas Game Connection w Paryżu, Bee Simulator zdobył nagrodę Game Connection Europe 2018 Development Awards, w kategorii Social Games. Wierzymy, że nasz produkt ma ogromnym potencjał by stać się hitem, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych w kolejnych miesiącach. – informuje Łukasz Rosiński, Członek Zarządu VARSAV Game Studios.

Bee Simulator to gra akcji z perspektywy pierwszej i trzeciej osoby, której scenariusz opiera się na życiu i codziennych zwyczajach pszczół. Tytuł dedykowany jest zarówno dla dzieci, jak również osób dorosłych. Gracz wciela się w rolę pszczoły i realizuje wszystkie powierzone jej przez naturę zadania.

– W związku z bardzo dobrym odbiorem Bee Simulatora postanowiliśmy rozszerzyć zakres gry, tak aby istotnie zwiększyć jej potencjał sprzedażowy. Dlatego zanim trafi na rynek, wzbogacimy ją o dodatkowe mapy do trybu splitscreen mulitplayer, oraz nowe mechaniki –  wprowadzimy zróżnicowane poziomy trudności rozgrywki dla dzieci i dorosłych oraz nowe elementy interaktywne. –  dodaje Łukasz Rosiński.

Studio wyda Bee Simulator

równolegle na PC oraz przynajmniej jedną konsolę. Zakończenie produkcji i certyfikacji gry planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

To nie jedyny produkt

nad którym pracuje deweloper. W ramach działalności wydawniczej, zespół VARSAV Game Studios wspiera projekt Bully Giant. To gra typu hack'n'slash z elementami strategii, osadzona w czasach ewoluującego średniowiecza. Gracz wcieli się w niej w rolę jednego z wielu olbrzymów, aby zniszczyć fortyfikujące się wioski i osady ludzi. Premiera tytułu w wersji PC zaplanowana jest na drugi kwartał 2019 r. W następnej kolejność spółka rozważy wydanie gry na konsole: Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.  Przy udziale wewnętrznego studia produkcyjnego, VARSAV Game Studios wspiera także grę Sweetest Dungeon – dynamiczny side-scroller, w klimacie fantasy, osadzony w podziemnym świecie.

Weź udział w darmowym kursie o zarządzaniu kapitałem

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

W trzecim kwartale br. spółka zmieniła nazwę z VARSAV VR S.A. na VARSAV Game Studios S.A., która – zdaniem spółki – znacznie lepiej oddaje specyfikę prowadzonej obecnie działalności. W połowie listopada VARSAV Games Studios poinformował o wydzieleniu zespołu produkcyjnego i rozpoczęciu produkcji pierwszej w swoim portfolio gry mobilnej z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Gra będzie połączeniem menedżera piłkarskiego z elementami gry akcji w postaci zadań, które gracz musi wykonać przy użyciu swojego telefonu komórkowego. Planowane platformy dystrybucji gry to AppStore oraz Google Play.


VARSAV Game Studios

VARSAV Game Studios (do września VARSAV VR) koncentruje swoją działalność w obszarze produkcji gier komputerowych oraz aplikacji. Zespół developerski studia VGS tworzą utalentowani specjaliści  z doświadczeniem zdobytym w znanych, polskich studiach developerskich. Spółka świadczy także usługi IT dla podmiotów zewnętrznych oraz tworzy zaplecze technologiczno – biznesowe dla projektów z branży nowych technologii. Ponadto prowadzi działalność polegającą na udzielaniu wsparcia merytorycznego, technologicznego lub finansowego projektów dla podmiotów z branży gier komputerowych, m.in. poprzez wyspecjalizowany portal crowdfundingowy CrowdDragons.com

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk