• Odbierz prezent
Produkcja Draw Distance zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Best Narrative

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – autorska produkcja Draw Distance stworzona na licencji Paradox Interactive – zwyciężyła w tegorocznej edycji konkursu Central & Eastern European Game Awards 

w kategorii Best Narrative. Wśród tytułów nominowanych do nagrody były także Interrogation: You will be deceived – studia Critique Gaming, Ministry Of Broadcast z portfolio Ministry of Broadcast Studio oraz Someday You' ll Return autorstwa CBE Software.

- Niezmiernie nam miło, że gra Vampire: The Masquerade – Coteries of New York zwyciężyła w tegorocznej edycji Central & Eastern European Game Awards. CEEGA to inicjatywa mająca na celu wyróżnienie i promocję najlepszych gier wideo z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, który stanowi istotną część globalnego przemysłu gier. Vampire: The Masquerade – Coteries of New została doceniona przez jurorów za oryginalną narrację, która stanowi bardzo mocny atut gry. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie naszym tytułem – mówi Michał Mielcarek, prezes zarządu Draw Distance.

Coteries of New York stanęła w szranki z trzema innymi grami, o zwycięstwo w kategorii Best Narrative walczyły także Interrogation: You will be deceived, Ministry Of Broadcast oraz Someday You' ll Return.

- Koterie zadebiutowały w grudniu 2019 roku, najpierw na PC, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w jej produkcję oraz marketing – dodaje Michał Mielcarek.

Fabuła Coteries of New York rozgrywa się w popularnym świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition. Gracz wciela się w rolę jednego z trzech wampirów i podejmuje walkę o władzę w Nowym Yorku. Jego wybory i ruchy decydują o przebiegu akcji i zakończeniu gry. Coteries of New York dostępna jest w wersjach na PC, Mac, Linux, Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One.

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu.

Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk