• Odbierz prezent
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York pojawi się w abonamencie Humble Choice!

Draw Distance, notowany na NewConnect niezależny producent gier wideo, podpisał umowę z Humble Bundle, w wyniku której autorska produkcja studia na licencji Paradox Interactive – Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – będzie dostępna w usłudze Humble Choice. Dostęp do gier w ramach oferty mają użytkownicy serwisu, którzy opłacają miesięczny abonament. Draw Distance przygotowuje się do odsłony nowego tytułu z serii Vampire, pod nazwą Shadows of New York. Tytuł 10 września zadebiutuje na PC i konsolach.

- Bardzo się cieszymy, że Koterie trafią na platformę Humble Choice. To dobry moment na promocję naszej gry, tym bardziej, że jesteśmy już na ostatniej prostej przygotowań do premiery kolejnego tytułu z tej serii, czyli Shadows of New York. Gra trafi do sprzedaży w wersji na PC i konsole już 10 września – mówi Michał Mielcarek, prezes Draw Distance. – Humble Choice jest jedną z najpopularniejszych gamingowych usług abonamentowych na świecie, udział w niej wiąże się z zauważalnym zwiększeniem liczby posiadaczy danej gry na Steamie. W ciągu jednego miesiąca popularność tytułu znacząco rośnie i przyciąga nawet kilkaset tysięcy użytkowników. Liczymy na synergię z premierą Shadows of New York – dodaje.

Coteries of New York będą dostępne w abonamencie od 4 września, aż do2 października br. Zgodnie z zapisami umowy spółka otrzyma jednorazowe wynagrodzenie za prawo umieszczenia gry na platformie.

Odpowiedzialna za wydanie gry w Japonii spółka EXNOA, wyznaczyła premierę tytułu na tamtejszym rynku na 12 listopada 2020. Koterie pojawią się jednocześnie na platformach dystrybucyjnych PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch oraz w wersji cyfrowej i pudełkowej. Na grę dedykowaną komputerom osobistym oraz konsoli PS4 można składać zapisy w tzw. preorderach. EXNOA zajmuje się także dystrybucją, lokalizacją i marketingiem Coteries of New York na rynku japońskim.

Koterie zadebiutowały w grudniu 2019 roku, najpierw na PC, a w kolejnych miesiącach także na wszystkich dostępnych konsolach. W dniu premiery w sklepie Steam gra zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w jej produkcję oraz marketing. Obecnie projekt posiada 70 proc. pozytywnych opinii.

W sierpniu Draw Distance nawiązało współpracę z hiszpańskim wydawcą Professional Publishing SPL, S.L. W jej efekcie, BadLand Publishing, marka wydawnicza spółki, wprowadzi do sprzedaży ekskluzywną edycję pudełkową dwóch części z serii Vampire: The Masquerade, Coteries of New York oraz Shadows of New York. Fizyczne wydanie tytułów, wzbogacone o dodatkowe elementy kolekcjonerskie, powstanie w wersji na platformy PS4, Nintendo Switch i PC.

W drugim kwartale br. Draw Distance wypracowało ponad 1,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. To dwukrotnie lepszy wynik w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Od marca do czerwca spółka osiągnęło niespełna 0,4 mln zł zysku netto.

***

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. Premiera kontynuacji tytułu - Serial Cleaners – zapowiedziana została na 2021. W lipcu Draw Distance podpisało umowę z Sony Pictures Television Inc., w której udzieliło amerykańskiemu producentowi prawa opcji do nabycia autorskich praw majątkowych gry na wyłączność. Od września 2016 spółka Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk