• Odbierz prezent
Vampire The Masquerade – Coteries of New York 24 marca zadebiutuje na Nintendo Switch!

Draw Distance, notowany na NewConnect producent gier wideo, ogłosił datę premiery Vampire The Masquerade – Coteries of New York na Nintendo Switch. Najnowszej produkcja spółki, oparta na licencjonowanym uniwersum Paradox Interactive, trafi do sprzedaży w wersji na japońską konsolę już 24 marca. Docelowo, tytuł będzie także dostępny na PlayStation4 oraz XboxOne. W grudniu ub. roku gra z sukcesem zadebiutowała na PC. Już w dniu premiery zdobyła siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów i w kilka dni odzyskała wszystkie koszty zainwestowane przez spółkę w produkcję oraz marketing projektu.

- Po bardzo dobrym odbiorze Vampire The Masquerade – Coteries of New York w wersji na komputery stacjonarne lada dzień udostępnimy kolejną wersję naszej autorskiej gry opartej na znanym uniwersum, którego właścicielem jest Paradox Interactive – znany producent i wydawca gier strategicznych. Miło nam ogłosić, że już od 24 marca będą mogli w nią zagrać posiadacze Nintendo Switch – informuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

Tytuł w dniu premiery na PC, która miała miejsce w grudniu ub. roku, zdobył siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów oraz był wyróżniany na stronach Steam i GOG. W niecały tydzień odzyskał wszystkie koszty produkcji wraz z marketingiem. – Systematycznie pracujemy nad dalszym usprawnianiem gry. W niedalekiej przyszłości udostępnimy ją na PlayStation 4 oraz Xbox One. Jesteśmy w procesie certyfikacji gry w obu wersjach, czekamy na potwierdzenie dat premier przez te platformy – mówi Michał Mielcarek.

Vampire The Masquerade – Coteries of New York w wersji na konsole zostanie wzbogacony o lepszą oprawę dźwiękową oraz nowe assety graficzne, takie jak tła i sylwetki postaci, których nie ma w oryginalnej wersji. Te usprawnienia zostaną wprowadzone również do aktualizacji gry na komputerach osobistych. W dniu premiery na Nintendo Switch spółka rozpocznie także dystrybucję oficjalnego soundtracka oraz artbooka Coteries of New York. W kolejnych miesiącach Draw Distance wprowadzi do projektu także nowe wersje językowe.

Fabuła Vampire The Masquerade – Coteries of New York została osadzona w popularnym świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition. W wersji krakowskiego studia, gracze wcielają się w jednego z trzech wampirów, trafiających w sam środek rozgrywki o władzę w Nowym Jorku, która toczy się między dwiema wampirycznymi frakcjami – Camarilla i Anarchami. – Jako świeży upieczony wampir gracz musi nauczyć się, jakie konsekwencje niesie za sobą bycie jednym ze Spokrewnionych w tętniącej życiem metropolii. Na swojej drodze spotka innych wampirów, krwiopijców, ghuli, czy zwykłych śmiertelników. Podjęte przez niego wybory znajdą odzwierciedlenie w trakcie gry oraz zadecydują o jej zakończeniu – mówi prezes Draw Distance.

Na mocy umowy z właścicielem IP – Paradox Interactive, spółka ma prawo do przyszłych wersji tytułu przeznaczonych na konsole nowej generacji: PlayStation5 oraz na następcy Xbox One.

***

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

O Paradox Interactive:

Paradox Interactive to wydawca i deweloper gier na komputery osobiste, konsole Xbox One oraz Play Station. Studio z siedzibą w Sztokholmie należy do najpopularniejszych wydawców gier w Europie, a jego produkcje znane są z rozmachu oraz dbałości o detale historyczne. Głównymi gatunkami gier pochodzących ze szwedzkiego studia są strategie oraz RPG. W 2015 roku Paradox Interactive wykupiło firmę White Wolf Publishing, nabywając tym samym prawa do Vampire: The Masquarade.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk