• Odbierz prezent
Vampire The Masquerade – Coteries of New York 15 kwietnia trafi na Xbox One!

Po PC, Mac, Nintendo Switch i PlayStation 4, przyszedł czas na Xbox One. Już 15 kwietnia na platformie Microsoftu zadebiutuje Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. To najnowsza gra z portfolio notowanej na NewConnect spółki Draw Distance. Tytuł oparty na licencjonowanym uniwersum Paradox Interactive, tydzień przed właściwą premierą będzie dostępny w cyfrowej przedsprzedaży w Xbox Marketplace.

- Konsekwentnie realizujemy wyznaczony cel, jakim było udostępnienie gry Vampire: The Masquerade – Coteries of New York w wersji na komputery stacjonarne oraz konsole – Nintendo Switch, PlayStation 4 i zapowiedzianą właśnie platformę Microsoftu – Xbox One. W najnowszej wersji gra będzie dostępna w sprzedaży od 15 kwietnia. Tydzień wcześniej, 8 kwietnia, rozpoczniemy cyfrowy pre-order w Xbox Marketplace – informuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

Coteries of New York w wersji na PC zadebiutowała w grudniu ub. roku. Zajęła wówczas siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów oraz była wyróżniana na stronach Steam i GOG. W niecały tydzień odzyskała wszystkie koszty produkcji poniesione przez Draw Distance, wraz z marketingiem. W tym tygodniu tytuł trafił do sprzedaży w wersji na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. – Jesteśmy zadowoleni z informacji dotyczących sprzedaży Coteries of New York na Switchu. Jest za wcześnie na konkretne wnioski, ale patrząc na dynamikę zakupu gry, powinniśmy bardzo szybko pokryć wszystkie koszty związane z przygotowaniem wersji konsolowych. Chodzi o środki, które pokryją w całości wprowadzone do gry poprawki oraz dodatkową zawartości, m.in. dodanie soundtracku i artbooka oraz kwotę drugiej transzy zakupu licencji od Paradox Interactive – dodaje Michał Mielcarek.

Spółka w najbliższym czasie rozpocznie prace nad tłumaczeniami tytułu. – Ze względu na różne sposoby raportowania poszczególnych platform-holderów nie jesteśmy jeszcze w stanie stwierdzić, jak wypadła premiera na PlayStation 4, czekamy na wiążące dane. Bardzo cieszy nas wsparcie polskiego oddziału PlayStation, który opublikował informację o premierze w swoich kanałach społecznościowych. Jednocześnie wciąż czekamy na więcej recenzji. Wiemy, że będą ukazywały się w kolejnych tygodniach, więc świadomość graczy będzie rosła. Dotyczy to również pozostałych platform. Codziennie otrzymujemy prośby o klucze recenzenckie od dziennikarzy. Zainteresowanie tytułem stale rośnie – informuje Michał Mielcarek.

Prezes spółki podkreśla, że choć w przeszłości Draw Distance wydawało mniejsze gry, nigdy nie na taką skalę jak ma to miejsce w przypadku Coteries of New York. Gra na platformach PC i Mac jest dostępna w wielu sklepach (m.in. Steam, GOG, GreenManGaming, Last Best Offer, Direct2Drive, GamesPlanet, Fantatical, IndieGala, Humble Store). Teraz można ją także kupić na Nintendo eShop i PS Store, a za chwilę na Xbox Marketplace. – Przez ponad trzy miesiące od premiery udało nam się utrzymać sprzedaż przy niewielkich obniżkach ceny. Dopiero na drugi kwartał 2020 planujemy większe obniżki sięgające ok. 25-30 proc. Nie rozmawiamy jeszcze ze sklepami o umieszczeniu gry w abonamentach, ponieważ jest na to za wcześnie. Na pewno zdobyliśmy ogromną wiedzę, którą wykorzystamy w przyszłości. Coteries of New York nie będzie ostatnią naszą grą, którą wydamy samodzielnie – mówi Michał Mielcarek.

Fabuła Vampire The Masquerade – Coteries of New York rozgrywa się w popularnym świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition. Gracze wcielają się w jednego z trzech wampirów, trafiających w sam środek rozgrywki o władzę w Nowym Jorku. Podjęte przez nich wybory znajdą odzwierciedlenie w trakcie gry oraz zadecydują o jej zakończeniu.

***

O Draw Distance (poprzednio iFun4all)

Draw Distance to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

O Paradox Interactive:

Paradox Interactive to wydawca i deweloper gier na komputery osobiste, konsole Xbox One oraz Play Station. Studio z siedzibą w Sztokholmie należy do najpopularniejszych wydawców gier w Europie, a jego produkcje znane są z rozmachu oraz dbałości o detale historyczne. Głównymi gatunkami gier pochodzących ze szwedzkiego studia są strategie oraz RPG. W 2015 roku Paradox Interactive wykupiło firmę White Wolf Publishing, nabywając tym samym prawa do Vampire: The Masquarade.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk