• Odbierz prezent
Uważaj na... waluty. Trading Jam odpowiada na kampanię KNF i NBP wymierzoną w kryptowaluty

Informowaliśmy wczoraj o kampanii społecznej przygotowanej przez KNF i NBP, wymierzonej w kryptowaluty i ostrzegającej przed ryzykiem, jakie ze sobą niosą. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać - akcja #uwazajnakryptowaluty spotkała się z falą krytyki, głównie ze względu na jednoznacznie negatywny przekaz oraz nieścisłości merytoryczne.

 

Fundacja Trading Jam w kontrze do kampanii KNFNBP uruchomiła stronę uważajnawaluty oraz udostępniła nagranie utrzymane w podobnym tonie do kampanii wymierzonej w kryptowaluty, ostrzegając jednakże przed... walutami państwowymi. Krótki film punktuje powszechne problemy, z którymi borykają się pieniądze fiducjarne, takie jak m.in.: dodruk, hiperinflacja, czy system rezerw cząstkowych.

 

 


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk