• Odbierz prezent
Uwaga na Global Markets! Kolejny nieuczciwy broker na czarnej liście

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych kolejnego brokera oferującego usługi polskim klientom bez wymaganych licencji. Tym razem trafiło na spółkę, która jest operatorem brokera CFD o nazwie Global Markets.

 

KNF wpisał na „czarna listę” spółkę Cubic Services Ltd zarejestrowaną w Victorii w Republice Seszeli, która jest operatorem brokera CFD występującego pod marką Global Markets i oferującego usługi za pośrednictwem witryny glob-markets.pro. Spółka została wpisana na listę ostrzeżeń z powodu naruszenia art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, który dotyczy prowadzenia działalności inwestycyjnej bez wymaganych licencji. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Broker Global Markets (nie mylić z markets.com) oferuje kontrakty CFD na waluty, akcje, kryptowaluty, indeksy i surowce bez limitów dźwigni finansowej, które obowiązują w UE (wprowadzone przez ESMA). Ponadto broker oferuje usługi doradcy inwestycyjnego, co również jest zakazane. W sieci można znaleźć również wiele opinii, wedle których sprzedawcy kontaktują się telefonicznie z przypadkowymi osobami i zachęcają do „pewnych inwestycji” w znane spółki, takie jak Amazon czy Apple. Nie brakuje również ostrzeżeń użytkowników przed problemami z odzyskaniem wpłaconego depozytu.

 

Warto dodać, że Cubic Services Ltd został wpisany na listę ostrzeżeń brytyjskiego regulatora FCA w styczniu tego roku, również za oferowanie usług bez posiadanych licencji.

Czytaj także: Agricole Trade - „tylko zdrowy rozsądek ma sens”, dlatego omijaj oszustów z daleka!

Wydawałoby się, że coraz większe ograniczenia na rynku Forex, dotyczące nie tylko wysokości maksymalnego poziomu dźwigni finansowej, ale również związane z promocją i działaniami marketingowymi brokerów powinny zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów. Jak się jednak okazuje na polskim rynku wciąż w zas.. Czytaj
Agricole Trade - „tylko zdrowy rozsądek ma sens”, dlatego omijaj oszustów z daleka!

 


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk