• Sklep
  • Odbierz prezent
Uwaga na fałszywe maile! Ostrzeżenie Ministerstwa Finansów
Z artykułu dowiesz się:

- ostrzeżenie Ministerstwa Finansów

Wczoraj Ministerstwo Finansów ostrzegło w komunikacie przed e-mailami informującymi o „zadłużeniu w Departamencie Podatku", podpisanymi imieniem i nazwiskiem Dyrektora Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów.

 

W fałszywym e-mailu podatnik informowany jest o fakcie zadłużenia w Departamencie Podatków i skierowaniu sprawy do komornika sądowego w przypadku nieuregulowania zadłużenie w ciągu miesiąca. Oszustwo jest poważne ze względu na to, że wiadomość podpisana jest imieniem i nazwiskiem faktycznego pracownika MF. Pod wiadomością podpisana jest Pani Justyna Przekopiak. W stopce pojawia się również autentyczny numer telefonu dyrektor Departamentu Podatków Sektorowych, Lokalnych oraz Podatku od Gier w Ministerstwie Finansów.

 

Ministerstwo informuje, że nie jest autorem wspomnianej wiadomości i nie należy na nią reagować. Poniżej przedstawiamy treść fałszywego wezwania windykacyjnego:

 

Szanowny Podatniku

Spieszymy poinformować, że za czwarty kwartał 2015 r. ma Pan (i) zadłużenie w Departamencie Podatku. W przypadku jeśli zadłużenie nie zostanie umorzone w ciągu miesiąca od dnia powiadomienia, będziemy musieli skierować sprawę do komornika sądowego i sporządzić akt o ściąganie środków pieniężnych z konta bankowego. Nr aktu 27850109PL (załączony do e-maila).

Justyna Przekopiak

Tel.: (22) 694 5804

Fax +48 (22) 694 4103


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk