• Odbierz prezent
Uśpienie. Kurs euro do dolara EUR/USD cofnął się pod 1,1040. Waluta amerykańska w stosunku do jena oscyluje wokół poziomu 107

Rynki przeszły w stan uśpienia w oczekiwaniu na ważny raport z rynku pracy USA dziś po południu. Na rynku walutowym zmiany są niewielkie. Indeksy idą do góry w otoczce pozytywnych informacji związanych z rozmowami USA-Chiny.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • Rynki czekają na kierunek wyznaczony przez dane z USA,

  • gdyż od nich może zależeć, co w następnym ruchu zrobi FED. Pod koniec dnia zaplonowane jest przemówienie prezesa FED Powella, które jest jednym z ostatnich przemówień przedstawiciela FED przed okresem zamkniętym. Na crossach z USD zmiany do początku dnia nie przekraczają 0,2 proc.

TMS Starter: 6 IX - 1

Zmiana wartości walut G10 vs USD od początku dnia; Źródło: TMS NonStop

  • Po wczorajszym

  • silniejszym od prognoz odczycie ISM dla usług kurs euro do dolara EUR/USD cofnął się pod 1,1040, a kurs dolara do jena USD/JPY oscyluje wokół 107.
  • Pozytywny sentyment wspiera m.in. waluty surowcowe. Kurs dolara nowozelandzkiego do amerykańskiego NZD/USD podchodzi pod 0,64, kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego USD/CAD walczy o złamanie 1,32.
  • W temacie konfliktu handlowego USA-Chiny

  • mamy nowe, pozytywne informacje. Chiński tabloid zbliżony do rządu Global Times donosi, że „istnieje większa możliwość przełomu między obiema stronami”.
  • Na rynku akcji mamy podtrzymanie optymizmu. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,5 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,1 proc. Przed startem handlu kasowego w Europie futures na DAX pozostaje be zmian.
  • Po dwóch dniach wzrostów

  • ceny ropy WTI są stabilne przy 56,3 USD/b. Wczoraj ceny sięgnęły miesięcznego szczytu na 57,7 USD/b po tym, jak DoE poinformował o większym od oczekiwań spadku zapasów.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk