• Odbierz prezent
Usługi chmurowe Doxis4 firmy SER Group otrzymują certyfikat SOC 2 Type 1

Bonn, 01.02.2021, Grupa SER pomyślnie przeszła audyt SOC 2 typu 1. Raport, który został wydany przez niezależną firmę audytorską CyberGuard Compliance LLP i certyfikowany przez American Institute of Certified Public Accountants (AICPA), szczegółowo weryfikuje wewnętrzne mechanizmy kontrolne i procesy Grupy SER w celu zapewnienia dostępności i bezpieczeństwa usług Doxis4 Cloud Services.

Dzięki udanemu audytowi i certyfikacji SOC 2 grupa SER udokumentowała kompleksowe kontrole, które zapewniają bezpieczeństwo i dostępność usług Doxis4 Cloud Services. Certyfikacja została przyznana przez niezależnego audytora zewnętrznego - CyberGuard Compliance LLP. Nowy certyfikat rozszerza serię certyfikacji SER Group.

Bezpieczeństwo i zgodność ze światowymi standardami: Doxis4 spełnia zasady usług zaufania SOC 2.

W ramach audytu oceniono pięć zasad zaufania AICPA: prywatność danych, poufność, integralność, dostępność i bezpieczeństwo. Dr Gregor Joeris, dyrektor techniczny grupy SER, wyjaśnia: „Bezpieczeństwo i zgodność stanowią nas najwyższy priorytet. Zapewniamy, że platforma Doxis4 działa nieprzerwanie, jest w pełni utrzymywana i zawsze aktualna. Nasi klienci mogą zarządzać danymi i poufnymi informacjami, zachowując nad nimi pełną kontrolę. Oczywiście naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie dostępności, prywatności
i bezpieczeństwa w naszych rozwiązaniach. Po pomyślnym uzyskaniu certyfikatu SOC 2 cieszymy się, że otrzymaliśmy dalsze potwierdzenie, że nasze usługi w chmurze Doxis4 spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa”.

Najwyższe standardy usług w chmurze

Usługi chmurowe Doxis4 zapewniają najnowocześniejszą infrastrukturę chmurową zapewniającą wysoką dostępność i bezpieczeństwo do zarządzania bazami danych, serwerami, pamięcią masową i sieciami. Raport SOC 2 Type 1 poświadcza, że ​​mechanizmy kontrolne dla usług Doxis4 Cloud Services zostały odpowiednio zaprojektowane i wdrożone. Usługi chmurowe Doxis4 Grupy SER wspierają kompleksową funkcjonalność platformy Doxis4, która łączy w sobie treści, procesy, współpracę i usługi poznawcze. Dzięki temu, elastyczne rozwiązania mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb w chmurze - hostowane przez SER i dające klientom swobodę wyboru modelu licencji, który odpowiada ich potrzebom.

Bezpieczeństwo ECM w chmurze

Grupa SER działa z lokalizacji z Niemiec, Francji, Irlandii, Anglii i Szwecji - przez całą dobę
z gwarancją dostępności na poziomie 99,9%. Pozostałe centra danych zlokalizowane są na całym świecie i obsługują klientów działających poza UE. Rozległa sieć partnerów SER Group oferuje lokalne wsparcie, również w językach ojczystych naszych klientów.

System Doxis4 dostarcza przedsiębiorcom modułowe i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do inteligentnego zarządzania informacjami. Dostępnych jest ponad 40 szablonów rozwiązań Doxis4 dla zastosowań branżowych do bezpośredniego wykorzystania, aby pomóc firmom szybko osiągnąć cele związane z cyfryzacją i digitalizacją.

...

Informacje o SOC 2

Raporty dotyczące kontroli organizacji systemu (SOC) zapewniają uznane standardy dobrowolnego, niezależnego audytu usług, takich jak usługi w chmurze. Raporty SOC 2 oceniają wewnętrzne mechanizmy kontroli dostawców usług, koncentrując się na zgodności
i operacjach zapewniających zasady usług zaufania: bezpieczeństwo, dostępność, integralność przetwarzania, poufność i prywatność. Niezależni audytorzy, tacy jak CyberGuard Compliance, przygotowują przejrzyste, wpływowe raporty z audytów jako poświadczenie zgodności z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, określonymi przez American Institute of Certified Public Accountants (AICPA).

O SER Group

Grupa SER jest wiodącym dostawcą oprogramowania na międzynarodowym rynku usług zarządzania treścią w przedsiębiorstwie (ECM) oraz rynku usług dotyczących treści.
Z platformy ECM Doxis4 Grupy SER codziennie korzysta ponad pięć milionów użytkowników. W oparciu o zunifikowane usługi ECM i BPM oraz usługi współpracy i usługi kognitywne duże firmy, korporacje, instytucje publiczne i organizacje opracowują cyfrowe rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i procesami. Grupa SER ma 35 lat doświadczenia
i zatrudnia 550 pracowników w 22 lokalizacjach na całym świecie.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk