• Sklep
  • Odbierz prezent
analiza techniczna
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDPLN

Na rynku USDPLN od kilku tygodni obserwujemy umocnienie złotego. Dziś również kursu pary silnie zniżkował, a na horyzoncie pojawia się potencjalny silny poziom wsparcia wyznaczony przez formację harmoniczną (formacja nietoperza).

 

Rynek zniżkując od poziomu 4,15 zareagował na zniesienie 50% ostatniego ruchu wzrostowego, które znalazło się na poziomie 3,89. Po pierwszej reakcji nastąpiło odbicie, a następnie powrót w dół i przebicie wsparcia. Dzięki temu możliwe było utworzenie scenariusza opartego na wystąpieniu formacji nietoperza.

Strefa odwrócenia wyznaczona została przy poziomie 3,688. Jeśli w tej strefie pojawią się sygnały dojdzie do reakcji popytu to dobrym poziomem docelowym dla zwyżek wydaje się poziom 3,89, gdyż po jego przebiciu dokonany został retest od dołu wskazujący na jego silną wymowę jako opór.

 

USDPLN - D1FXMAG forex usdpln zmierza w kierunku silnego wsparcia 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk