Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

USD/PLN - złotówka może nadal tracić

usdpln
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDPLN

Od czasu wyborów prezydenckich w USA złotówka bardzo mocno traci w stosunku do dolara, choć w pierwszych reakcjach na wygraną Donalda Trumpa obserwowaliśmy umocnienie naszej waluty w stosunku do waluty Stanów Zjednoczonych. Obecny impuls wzrostowy na parze USD/PLN doprowadził do wybicia formacji trójkąta symetrycznego na interwale tygodniowym, co jest sygnałem kontynuacji wzrostów w średnim terminie.

 

Na interwale tygodniowym widzimy, że kurs USD/PLN po teście układu overbalance zaczął w ramach korekty budować formację trójkąta symetrycznego. Do jej wybicia doszło na początku bieżącego tygodnia, co sprawia, że podstawowym kierunkiem dla rynku stało się kontynuowanie trendu wzrostowego. Zasięg formacji wskazuje na ruch przynajmniej do poziomu 4,556, którego nie obserwowaliśmy już od ponad 15 lat. Z dołączeniem do kupujących warto jednak poczekać z wybiciem styczniowych szczytów (4,155).

 

USDPLN - W1

USD/PLN - złotówka może nadal tracić

 

W ujęciu krótkoterminowym (interwał H4) obserwujemy wąską konsolidację (4,07-4,135) w ramach korekty ostatniego impulsu wzrostowego. Tutaj również podstawowym scenariuszem jest wybicie górą i kontynuacja trendu wzrostowego. Wybicie dolnego ograniczenia konsolidacji może przyczynić się do pogłębienia korekty, ale dopiero pokonanie poziomu 4,003, wyznaczonego przez układ overbalance, zasygnalizuje nam możliwość odwrócenia tendencji wzrostowej.

 

USDPLN - H4

USD/PLN - złotówka może nadal tracić

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!