• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
USDPLN - ponowne wzrosty, wkrótce 4 złote za dolara
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDPLN

Po chwilowym umocnieniu związanym z pozytywną dla złotówki decyzją agencji ratingowej Moody's (przypomnijmy, że agencja nie zdecydowała się obniżyć polskiego ratingu, jak spodziewały się rynki, ale zmieniła jego perspektywę na negatywną) złotówka znów zaczęła się osłabiać. W ostatnich dniach para USDPLN pokonała istotny opór i kurs dość dynamicznie podąża w górę. Niewykluczone, że wkrótce pokonamy barierę 4 złotych za dolara i tam możliwe będzie odreagowanie, choć sygnał spadkowy (umacniający złotówkę) dostrzegamy dopiero w okolicy poziomu 4,1.

 

USDPLN - D1

FXMAG forex usdpln - ponowne wzrosty, wkrótce 4 złote za dolara 1

 

Po przebiciu poziomu 3,929 uruchomiła się scenariusz oparty na formacji harmonicznej nietoperza. Kurs po przebiciu tego poziomu przez którki czas konsolidował tuż nad nim a dziś mocno ruszył w górę. Strefa w okolicy poziomu 4,0 może się okazać silnym oporem, gdyż wypada tam zniesienie 61,8% całego ostatniego ruchu spadkowego i równość fal korekcyjnych (AB=CD). Strefa odwrócenia dla formacji harmonicznej wypada jednak dopiero przy poziomie 4,103.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk