• Odbierz prezent
usdpln ichimoku
Z artykułu dowiesz się:

Jak wygląda sytuacja techniczna na USDPLN po dzisiejszej decyzji RPP

Oprócz istotnych odczytów makroekonomicznych z zachodnich gospodarek, otrzymaliśmy dzisiaj również ważną decyzję dotyczącą naszej rodzimej gospodarki. NBP po raz siedemnasty z rzędu utrzymał wysokość stóp procentowych na tym samym poziomie. Prezes Glapiński oświadczył, że gospodarka znajduje się w ciągłym wzroście, wskaźniki makroekonomiczne są na satysfakcjonującym poziomie, dlatego nie ma podstaw do tego, żeby luzować naszą politykę monetarną. Wobec dobrej sytuacji makroekonomicznej część ekonomistów uważa nawet, że jeśli sytuacja się nie pogorszy będą szanse na pierwszą podwyżkę w przyszłym roku. Sprawdźmy wobec tego jak wygląda sytuacja techniczna na najpopularniejszej parze ze złotym czyli USDPLN.

 

 USDPLN, DziennyFXMAG forex usdpln po decyzji rpp 1

 

Wykres dzienny potwierdza dość dobrą sytuację polskiej gospodarki. Złoty od końcówki lipca znajduje się w dalszym ciągu poniżej chmury Ichimoku, co pokazuje dalszy trend spadkowy.

Chociaż brakuje na rynku kolejnego minimum – rynek dwukrotnie zbliżył się do 3.78 – to po piątkowej sesji otrzymaliśmy ważny sygnał techniczny w postaci pinbara spadkowego z knotem przebijającym linię Kijun sen oraz pierwszą krawędź chmury. Dopóki ta świeca nie zostanie zanegowana nie można mówić o wzrostach na USDPLN w długim terminie. Tendencję spadkową w dalszym ciągu potwierdzają linie Tenkan i Kijun oraz Chikou span, która przebywa pod wszystkimi elementami na wykresie.

Jeśli chodzi o dzisiejszą sesję – mimo tylu ważnych wydarzeń makroekonomicznych brakowało podczas niej dużej zmienności. Jeśli sytuacja nie zmieni się do końca dzisiejszego handlu to powstanie świeca pokazująca niepewność na rynku. Tym samym następne ruchy na parze mogą wskazywać długoterminowy sentyment na tym rynku.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk