• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
USDPLN - kiedy złotówka się odbije?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDPLN

Wielkimi krokami zbliżamy się do rewizji ratingu Polski przez agencję Moody's (13 maj). Po styczniowej obniżce ratingu przez Standard & Poors obserwowaliśmy bardzo duże ruchy na parach z polską złotówką. Wtedy decyzja o obniżeniu ratingu była niespodziewana czego efektem były bardzo dynamiczne ruchy na rynku walutowym. Czy ewentualne obniżenie ratingu przez agencję Moody's może skutkować podobnymi ruchami? Tym razem z pewnością nie byłoby to tak duże zaskoczenie, gdyż agencja sygnalizowała możliwość takiej decyzji choćby w kwietniu zwracając uwagę na kryzys konstytucyjny. Prawdopodobieństwo obniżenia ratingu jest już częściowo uwzględnione w notowaniach złotówki, ale niewykluczone, że taka decyzja i tak wywołałaby podwyższoną zmienność na parach z polską walutą.

 

Obecnie na rynku USDPLN widzimy szansę na utworzenie formacji  harmonicznej nietoperza. Pierwszym warunkiem dla jej utworzenia jest wyjście kursu powyżej poziomu 3,93. Odwrócenia ruchu w tym przypadku będziemy się spodziewać po dotarciu kursu do poziomu 4,103. Po drodze kurs może jednak napotka silny opór w strefie wyznaczonej poprzez zniesienie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego i szczyt wzrostowej korekty z końca marca.

 

USDPLN - D1

FXMAG forex usdpln - kiedy złotówka się odbije? 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk