• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
analiza USDJPY
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Dziś na parze USDJPY zmienność jest dość niska i kurs porusza się w okolicy dolnego ograniczenia konsolidacji, w której znajduje się ten rynek. Po silnym ruchu spadkowym na wykresie utworzyła się niewielka korekta, która pozwalać nam wyznaczyć formację chorągiewki.

W związku z tym, że ruchy na parze USDJPY mogą być dziś niewielkie (chyba, że spowoduje je dolar amerykański) to formacja może nie dojść do skutku, ale jeśli zostanie wybita to w pierwszej kolejności należałoby zaczekać na test poziomu 111,0. Ostatnim razem, gdy kurs USDJPY spadł poniżej tego poziomu obserwowaliśmy dynamiczne odbicie, a w kuluarach pojawiły się głosy, że na rynku interweniował Bank Japonii (chcąc osłabić jena).

Zasięg formacji pozwala nam oczekiwać po ewentualnym wybiciu ruchu do poziomu 108,0. Wcześniej rynek może szukać wsparcia w poziomie 110,0.

 

Wykres 1. USDJPY - H1

FXMAG forex usdjpy - szansa na przebicie poziomu 111,0 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk