• Sklep
  • Odbierz prezent
USDJPY - sygnały spadkowe
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Na rynku USDJPY ważą się losy ostatniej korekty wyprowadzonej przez podaż. Korekta ta zniosła jak na ten moment 60% całego ruchu spadkowego, wywołanego reakcją rynku na ostatnią decyzję BoJ (przypomnijmy, że podczas ostatniego posiedzenia Bank Japonii zdecydował nie zdecydował się na dalsze poluzowanie polityki pieniężnej, czego oczekiwała część rynku).

Korekta na ten moment wyprowadzona została przy pomocy dwóch impulsów, z czego drugi dwukrotnie przetestował już poziom 109,25. Taka sytuacja powinna skłonić nas do zainteresowania się krótkimi pozycjami. W momencie przebicia wsparcia na poziomie 108,2 uruchomiony zostanie scenariusz spadkowy oparty na formacji podwójnego wierzchołka, który zakłada spadek przynajmniej do poziomu 107. Formacja podwójnego wierzchołka w tym przypadku wsparta byłaby sygnałem z wybicia układu overbalance (fioletowe prostokąty).

 

USDJPY - H4

FXMAG forex usdjpy - sygnały spadkowe 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk