• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
analiza usdjpy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Czy podaż wyczerpała już wszystkie argumenty i na parze USDJPY zobaczymy odwrócenie kierunku? Jeszcze za wcześnie by stawiać taką hipotezę, ale faktem jest, że rynek znalazł silne wsparcie. Poprzednie silne wsparcie stanowił poziom 110, który utrzymywał kurs USDJPY w dwumiesięcznej konsolidacji.  Analogiczna sytuacja może mieć miejsce również teraz: po silnych spadkach rynek odnajduje wsparcie, a później odbija się "od bandy do bandy". Wszystko zależeć będzie oczywiście od tego jak rynek będzie się zachowywał na kluczowych poziomach.

Na ten moment zmierzamy w kierunku poziomu 109,1, gdzie rozegrają się losy potencjalnej formacji podwójnego dołka. W przypadku przebicia poziomu 109,1 będziemy oczekiwać minimalnego ruchu w kierunku poziomu 110,5, a nawet testowania od dołu poziomu 111,0. Jeśli popyt nie zdoła wyprowadzić kursu powyżej poziomu 109,1 to podstawowym scenariuszem pozostaną spadki z szansą na wystąpienie ruchu bocznego. Ruch boczny pomiędzy poziomami 107,6 i 109,1 raczej nie miałby mimo wszystko szans na utrzymanie się przez tak długi okres jak poprzednia konsolidacja ze względu na węższy zakres.

 

USDJPY - H1

FXMAG forex usdjpy - siła jena się wyczerpała? 1 

 

Jeśli kurs zawróci w dół to warto będzie obserwować sytuację jena na innych parach walutowych. Na parach GBPJPY i EURJPY widzimy czytelne wsparcia (odpowiednio 151,7 i 122,5). Reakcja kursu na tych rynkach może sygnalizować jak zachowa się para USDJPY.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk