• Odbierz prezent
USDJPY - potencjalna formacja flagi
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Na wykresie pary USDJPY widzimy kształtującą się formację flagi. Formacja pozwala nam liczyć na kolejne ruchy osłabiające jena i kontynuowanie ruchów wzrostowych, widocznych w ostatnich dniach.

 

Osłabienie jena jest scenariuszem, który bardzo zadowoliłby Bank Japonii, a także japońskie giełdy, które najczęściej zwyżkują, gdy japońska waluta słabnie. Również inwestorzy nie narzekaliby, gdyby para USDJPY powróciła do długoterminowego trendu wzrostowego. Na obecną chwilę rynek zmaga się jednak z korygowaniem ostatnich dynamicznych spadków.

W ramach tej korekty widzimy potencjalny sygnał kupna. Po krótkiej i dynamicznej zwyżce rynek cofnął się na moment i utworzył formację flagi. Jej wybicie Powinno skutkować ruchem w kierunku poziomu 117,45. Zasięg formacji wyznaczony został od początku dynamicznego ruchu wzrostowego, który miał miejsce przed jej utworzeniem. Pokrywa się on z istotnym poziomem oporu wzmocnionym dodatkowo przez zniesienie 61,8%. Wejście w rynek można rozpatrywać na dwa sposoby:

  1. Po przebiciu górnej niebieskiej linii,
  2. Po wybiciu szczytu na poziomie 114,9.

 

Wykres 1. USDJPY - H4

FXMAG forex usdjpy - potencjalna formacja flagi 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk