• Sklep
  • Odbierz prezent
USDJPY - możliwa korekta spadkowa
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

W przypadku pary USDJPY obserwujemy w ostatnim czasie osłabianie się jena widoczne w ruchu wzrostowym pary. Ruch prowadzony jest jednak w postaci klina, co oznacza, że przebicie dolnej linii trendu może zapoczątkować ruch spadkowy, który odczytalibyśmy jednak jako korektę, a nie jako przejście trendu w spadkowy.

 

Słabość popytu widoczna jest również dzięki wskaźnikowi MACD. Widzimy, że na wykresie powstała dywergencja pomiędzy kursem, a wskaźnikiem. Kolejne wierzchołki widoczne na wykresie pary USDJPY nie zostały potwierdzone przez kolejne wierzchołki wskaźnika MACD. Minimalny zasięg formacji wskazuje, że po wybiciu powinniśmy spodziewać się ruchu w kierunku poziomu 111,8. Poziom ten będzie oczywiście zależał od miejsca ewentualnego wybicia formacji. W przypadku wybicia należy zwrócić uwagę na bliskość poziomu 113,2.Może on stanowić wsparcie dla rynku, dlatego z pozycjami krótkimi warto poczekać do przebicia tego poziomu.

 

Wykres 1. USDJPY

FXMAG forex usdjpy - możliwa korekta spadkowa 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk