• Sklep
  • Odbierz prezent
analiza usdjpy
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Po serii silnych spadków na USDJPY wynikających z dużej siły jena w ostatnim czasie od wczorajszego popołudnia obserwujemy odreagowanie. Popyt na rynku uruchomił się w momencie dotarcia do poziomu 107,65, gdzie utworzył się dołek. Na tą chwilę uformowały się dwa silne impulsy wzrostowe i rynek rozpoczął formowanie trzeciego impulsu.

Trzeci impuls w przeciwieństwie do dwóch poprzednich był zasygnalizowany technicznie. Po pierwszym impulsie na rynku utworzyła się korekta nieregularna, natomiast po drugim powstała korekta prosta, która doprowadziła do powstania formacji chorągiewki. Kurs wybił już górne ograniczenie chorągiewki, a także lokalny szczyt. W związku z tym oczekujemy wzrostów do poziomu 109,8. Nieznacznie wyżej widoczny jest silny opór (109,9).

Pamiętajmy, że obecne wzrosty są jak na razie tylko korektą w trendzie spadkowym, stąd największą istotność mają na tę chwilę sygnały sprzedaży. Scenariusz wzrostowy mógł zostać nakreślony ze względu na dywergencję ze wskaźnikiem MACD, która utworzyła się na ostatnich dołkach.

 

USDJPY - M30

FXMAG forex usdjpy - kurs odreagowuje ostatnie spadki 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk