• Sklep
  • Odbierz prezent
USDJPY - harmoniczne ruchy pary
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

W ostatnich ruchach para USDJPY zachowywała się niezwykle harmonicznie. W palecie współczynników Fibonacciego najsilniejszą wymowę ma współczynnik 61,8%, który związany jest z tzw. złotą proporcją. Spoglądając na poniższy wykres widzimy, że rynek najpierw zareagował na ten współczynnik korygując wzrosty, a później korygując spadki.

Reakcja na współczynnik 61,8% jest pierwszym wymogiem formacji harmonicznej Gartleya, stąd wybicie czy to poziomu 113,3 od dołu, czy 112,15 od góry może być zapowiedzią odwrócenia się kierunku ruchu po dotarciu do zniesienia 78,6%. W przypadku ruchu w górę możemy spodziewać się odwrócenia kierunku w okolicy poziomu 113,58. Głównym zainteresowaniem powinniśmy jednak obdarzyć większą z potencjalnych formacji, która zaznaczona jest na poniższym wykresie. Wybicie wsparcia na poziomie 112,15 i dojście do poziomu 111,67 da nam sygnał wzrostowy.

 

Wykres 1. USDJPY - H1

FXMAG forex usdjpy - harmoniczne ruchy pary 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk