• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
USDJPY - fundamenty w zgodzie z techniką
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Na rynku USDJPY doszło do wybicia omawianej wczoraj formacji trójkąta symetrycznego. Zgodnie z założeniami wybicie nastąpiło dołem, co było silnym sygnałem sprzedażowym. Wybicie nastąpiło po reakcji rynku walutowego na wczorajszą decyzję FED i słowa Janet Yellen. W związku z tymi wydarzeniami zmienność na rynku była znacznie podwyższona i formacja została wybita nieznacznie przed strefą, w której oczekiwaliśmy wybicia z punktu widzenia technicznego.

Zajmowanie pozycji na rozchwianym rynku było trudne, ale wykres dawał kolejne techniczne sygnały dla zajmowania pozycji krótkich. Po wybiciu nastąpiło odbicie kursu w górę i retest dolnego ramienia trójkąta. Kurs powrócił na chwilę w obręb formacji, ale wyrysował tam jedynie knoty, a świeca spadkowa świeca pin bar dała sygnał do kontynuowania spadków. Wzrostowa świeca pin bar miała słabą wymowę, gdyż wystąpiła po dynamicznym ruchu w dół. Silną wymowę miało natomiast wybicie dolnego ograniczenia tej świecy (jak mawia klasyk - negacja formacji korekcyjnej jest formacją kontynuacji) i zaraz później przebicie oporu na poziomie 112,25. Na ten moment oczekujemy testowania oporu na poziomie 111,0. Zasięg formacji wskazuje co prawda na ruch do poziomu 110,65, ale bezpieczniejszym scenariuszem jest realizacja zysków z krótkich pozycji ponad poziomem 111,0. Przebicie tego oporu może dać kolejny impuls do spadków do poziomu 110,0 lub nawet 105,0 w dłuższym terminie.

 

Wykres 1. USDJPY - H4

FXMAG forex usdjpy - fundamenty w zgodzie z techniką 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk