• Sklep
  • Odbierz prezent
USDJPY - czekamy na ruch o zasięgu 400 pipsów
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDJPY

Analiza formacji cenowych na wykresie pary USDJPY pozwala oczekiwać ruchu o zasięgu co najmniej 400 pipsów po wybiciu z obecnej konsolidacji. Niezależnie od tego, czy rynek wybije się z konsolidacji górą czy dołem.

 

Sytuacja, jaka ukształtowała się obecnie na parze USDJPY najlepiej widoczna jest z perspektywy interwału dziennego. To właśnie tutaj widzimy kluczowe zdarzenie jakie miało miejsce na rynku, a jakim jest podwójny test poziomu 111,0. Ten podwójny test pozwala n a postawienie pierwszej tezy, jaką jest możliwość rozegrania formacji podwójnego dołka (o tym aspekcie informowałem w jednej z moich wcześniejszych analiz). Jeśli w najbliższym czasie dojdzie do wybicia poziomu oporu 114,8 to będziemy oczekiwać, że korekta ostatniego ruchu wzrostowego wyprowadzi kurs USDJPY przynajmniej do poziomu 118,8.

Z drugiej trony widzimy, że w ramach korekty sekwencja kolejnych szczytów jest spadkowa, co pozwala na postawienie drugiej tezy, jaką jest możliwość rozegrania formacji trójkąta zniżkującego. W tym przypadku ewentualne przebicie poziomu wsparcia 111,0 powinno sprowadzić kurs przynajmniej do poziomu 107,0. Tak więc w każdym przypadku oczekujemy ruchu o minimalnym zasięgu 400 pipsów. Dzieje się tak dla tego, że wysokość obu wymienionych formacji jest na wykresie dokładnie tym samym odcinkiem (zaznaczonym kolorem fioletowym).

 

Wykres 1. USDJPY - D1

FXMAG forex usdjpy - czekamy na ruch o zasięgu 400 pipsów 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk