• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
USDCHF - wzrostowa formacja również w szerszej perspektywie
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDCHF

W poprzedniej analizie zwracałem uwagę na sytuację pary USDCHF z perspektywy interwału H1. Analiza wskazała na możliwość powrotu do ruchu wzrostowego po zakończeniu korekty. Z szerszej perspektywy również widzimy tworzenie się formacji zapowiadającej wzrosty.

 

Na interwale dziennym wykres porusza się w ramach klina spadkowego, który jest formacją odwrócenia. Zasięg ruchu po wybiciu z tej formacji powinien być dość znaczny, gdyż minimalny ruch wynikający z mierzenia pierwszego impulsu wzrostowego wewnątrz klina wynosi około 470 pipsów. Wybicie górnej linii trendu w klinie powinno w takim razie wyprowadzić kurs w okolice poziomu 1,04. Dokładny zasięg będzie oczywiście zależał od tego w którym miejscu nastąpi wybicie. Niewykluczony jest ponowny test dolnej linii przy czym rynek może otrzymać wsparcie już na poziomie 0,967. Ostatni dołek, który zatrzymał się na tym poziomie był reakcją na zniesienie Fibo 61,8%. Przebicie poziomu może skutkować powstaniem formacji Gartleya, której punkt odwrócenia znajdzie się na poziomie 0,948. Ten poziom również był już testowany przez rynek.

 

Wykres 1. USDCHF - D1

FXMAG forex usdchf - wzrostowa formacja również w szerszej perspektywie 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk