• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
USDCHF - sygnały spadkowe po testowaniu poziomu oporu
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USDCHF

Na rynku USDCHF doszło do zanegowania wzrostowej formacji trójkąta symetrycznego, która miała wynieść kurs w okolice poziomu 1,013. Popyt napotkał jednak ponowny opór na poziomie 1,003. Poziome ten juz raz był testowany i dodatkowo stanowi on zniesienie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego.

 

Podwójny test poziomu daje nam możliwość nakreślenia nowego scenariusza, jakim jest formacja podwójnego szczytu. W przypadku wybicia wsparcia na poziomie 0,988 będziemy oczekiwać ruchu spadkowego o zasięgu minimum 160 pipsów - co może sprowadzić kurs w okolice ostatnich lokalnych minimów.

Wybicie poziomu 1,003 również będzie miało silną wymowę ze względu na siłę tego poziomu jako oporu. W tym wypadku rynek może napotkać kolejne ograniczenie, gdyż na poziomie 1,013 znajduje się punkt odwrócenia spadkowej formacji Gartleya.

 

Wykres 1. USDCHF - H4

FXMAG forex usdchf - sygnały spadkowe po testowaniu poziomu oporu 1

 

W obecnej chwili transakcje na rynku walutowym obarczone są dodatkowym ryzykiem z powodu dzisiejszych decyzji EBC w sprawie stóp procentowych. Zarówno ogłoszenie decyzji jak i zaplanowana późniejsza konferencja mogą spowodować znaczny wzrost zmienności na rynku.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk