• Odbierz prezent
USDCAD – nadchodzi kluczowe rozstrzygnięcie! Techniczne spojrzenie na notowania amerykańskiego i kanadyjskiego dolara
fot. freepik.com

Instrument USDCAD pomimo dużej zmienności i dynamiki w poszczególnych sesjach, co przekłada się na długie świece, pozostaje zamknięty w obszarze dwóch ukośnych linii.

Wiadomości rynkowe z mBank

Dolna linia opisuje szerszy kontekst, czyli umacniającego się dolara amerykańskiego. Proces ten zakończył się dotarciem do oporu 1.2940 i od ponad miesiąca nie udało się pokonać tej wartości, podobnie jak i wsparcia 1.2500. Tym samym notowania tej pary walutowej ugrzęzły w szerokim obszarze, co przekłada się na ruch boczny, który przybiera kształt trójkąta.

Ostatnie dni uwypukliły znaczenie 1.2650. W przeszłości było to wsparcie i teraz także lokalne spadki wyhamowują w tym miejscu. Może to sugerować powrót do dotychczasowej tendencji umocnienia USD. Szczególnie że niebieska strefa potwierdzona jest przez średnią krocząca MA50. Ta linia ma duży potencjał we wskazywaniu końców faz spadkowych, co opisałem szarymi prostokątami. Znajdziemy je także na wskaźniku Stochastic, który będąc wyprzedanym, dobrze potwierdza zakończenie korekty.

Problem jednak stwarza opór 1.2740. Bez pokonania tego ograniczenia, nie ma co myśleć o utworzeniu nowego szczytu. Impas trwa i zawężające się czerwone linie informują, że raczej wcześniej niż później poznamy rozstrzygnięcie, która ze stron jest tą dominującą.

CAD – nadchodzi kluczowe rozstrzygnięcie.  - 1


Paweł Śliwa

Ekspert w Departamencie Rynków Nieregulowanych Dom Maklerski mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych. mForex.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk