• Odbierz prezent
USD/PLN - szansa na poglębienie korekty
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USD/PLN

Dziś kurs pary USD/PLN próbuje się przebić przez istotną strefę wsparcia, co może dać nam sygnał spadkowy i otworzyć drogę do przestrzeni dla umocnienia złotówki.

 

Złoty silnie tracił do dolara amerykańskiego po wyborach prezydenckich w USA. Od dołka ustanowionego 9 listopada (dzień ogłoszenia wyborów) dolar podrożał o ponad 36 groszy (ponad 9,3%), a zwyżki kursu zatrzymały się na poziomie 4,21. Poziom ten był już dwukrotnie testowany, a pod koniec tygodnia, dzięki słabszemu dolarowi, kurs zniżkował w kierunku wsparcia przy poziomie 4,14. Dziś na rynku widzimy spór o tą strefę. Jeśli sprzedający będą mieć na tyle siły, by ją przebić, to uruchomi to formację podwójnego szczytu. W takim scenariuszu będziemy liczyć na pogłębienie korekty spadkowej aż do poziomu 4,07, o ile spadki nie zostaną zatrzymane przy poziomie 4,125, gdzie wypada zniesienie 61,8% ostatniego impulsu wzrostowego.

 

USD/PLN H1

FXMAG forex usd/pln - szansa na poglębienie korekty 1

 

W najbliższym okresie kurs pary USD/PLN może podlegać dość dużym wahaniom. W pierwszej kolejności ze względu na istotne odczyty z gospodarki USA (w tym tygodniu poznamy powtórny odczyt PKB za III kwartał oraz dane z rynku pracy), zbliżające się posiedzenie FED (na którym najprawdopodobniej zobaczymy podwyżkę stóp procentowych). Ze strony złotówki istotnym wydarzeniem będzie natomiast rewizja ratingu, której pod koniec tygodnia dokona agencja Standard&Poors.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk