Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

USD/JPY - krótkoterminowa przewaga podaży

usd/jpy short
Z artykułu dowiesz się:
- jak wygląda w tym momencie sytuacja techniczna na rynku USD/JPY

Po sesjach rozpoczynających nowy rok, możemy zaobserwować na rynku jak na razie osłabianie się dolara amerykańskiego wobec innych walut.

 

Mimo komentarzy członków FOMC, które świadczą o sile amerykańskiej gospodarki, dzisiejsza sesja na USD/JPY jak na razie jest spadkowa. Wczorajszy spadek natomiast jest kolejnym czynnikiem technicznym negującym tendencję wzrostową. Jak dokładnie wygląda w tej chwili sytuacją na USD/JPY? Spójrzmy na wykres dzienny.

 

 USD/JPY, DziennyUSD/JPY - krótkoterminowa przewaga podaży

 

Po wczorajszej sesji cena przebywa już poniżej linii Tenkan i Kijun sen, które w tym momencie są poziome. Jest to już druga próba negacji trendu wzrostowego według Ichimoku w tym roku. Chociaż linia Chikou span nadal wskazuje na przewagę kupujących, to jako najbliższy cel dla ceny można uznać przede wszystkim wsparcie przy poziomie 114.2, lub też pierwszą krawędź chmury wzrostowej, przy której trend wzrostowy byłby testowany. Jeśli chodzi o kształt dzisiejszej świeczki to jak na razie mówi on o niepewności, który występuje na rynku. Warto zwrócić uwagę na to, że zwykle kierunek, w którym kroczy rynek przez następujące sesje jest wzmocniony przez takie bieżące zachowanie rynku.

 

 USD/JPY, H4USD/JPY - krótkoterminowa przewaga podaży

 

Patrząc na niższy interwał można dojść do wniosku, że sytuacja krótkoterminowa kształtuje się dużo mocniej według sprzedających. Wczoraj otrzymaliśmy kolejny sygnał sprzedaży, a cena zatrzymała się pod liniami Tenkan i Kijun sen na dłużej. Podczas dzisiejszej sesji po raz kolejny przetestowana była linia Kijun i dopóki cena nie zamknie się ponad nią, będzie można mówić o krótkoterminowej tendencji spadkowej.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!