Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

USD/CHF - szansa na wybicie konsolidacji

chf
Z artykułu dowiesz się:
- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USD/CHF

Kurs USD/CHF od 1,5 miesiąca porusza się w konsolidacji. Zejście poniżej jej dolnego ograniczenia może stanowić zapowiedź głębszej korekty wcześniejszego ruchu spadkowego. Dzięki formacjom klasycznym sygnał spadkowy możemy otrzymać nieco wcześniej.

 

Obecnie kurs USD/CHF porusza się w dolnej części przedziału konsolidacji - poniżej poziomu równowagi 1,02. Uznajemy więc, że na ten moment większą inicjatywę posiada podaż, która może doprowadzić do wybicia strefy wsparcia. Korekta ostatniego impulsu spadkowego tworzy potencjalną formację chorągiewki. Jeśli kurs wybiłby dolne ograniczenie konsolidacji, to kolejny impuls spadkowy powinien sprowadzić rynek poniżej parytetu - zasięg spadków wypadłby w okolicy poziomu 0,9948.

 

USD/CHF - H4

USD/CHF - szansa na wybicie konsolidacji 

 

Jeśli zamierzamy dołączyć do sprzedających po ewentualnym wybiciu dolnego ograniczenia formacji, to warto zaczekać na potwierdzenie w postaci zejścia kursu poniżej poziomu 1,008. To silne wsparcie może zatrzymać spadki.

Formacja chorągiewki może przejść w formację flagi (przerywana linia) przed wybiciem dolnego ograniczenia, ale w takim przypadku będziemy mieli mniejszą szansę na realizację scenariusza spadkowego, gdyż kurs znalazłby się w górnej części konsolidacji.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!