• Odbierz prezent
analiza usdcad
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda obecna sytuacja na rynku USD/CAD

Jednym z ciekawszych rynków na dziś może się okazać para USD/CAD. Notowania waluty z Kanady pozostają pod silnym wpływem rynku ropy, a dodatkowo dziś kurs CAD może być wysoce zmienny ze względu na dane z kanadyjskiego rynku pracy.

 

Jednym z czynnikiem mających wpływ na notowania dolara kanadyjskiego jest cena ropy. Kanada jest jednym z głównych producentów tego surowca i jest on niezwykle istotny dla jej gospodarki. Z tego względu korelacja pomiędzy notowaniami CAD i ropy naftowej jest dodatnia. Od dwóch tygodni cena ropy zniżkuje, przez co na rynku USD/CAD obserwujemy korektę wzrostową. Warto tu zwrócić jednak uwagę na to, że w ostatnim tygodniu pomiędzy notowaniami ropy i USD/CAD powstała dywergencja. Cena ropy tworzy nowe niższe dołki, a kurs USD/CAD zatrzymał się na oporze przy poziomie 1,354. Możemy to odczytać za oznakę siły kanadyjskiej waluty i szansę na nowy impuls spadkowy na USD/CAD. Taki scenariusz stałby się jeszcze bardziej prawdopodobny, gdyby spadki cen ropy zatrzymały się lub odbiły w górę.

 

USD/CAD - H4 (na szaro odwrócone notowania ropy naftowej)

usdcad

 

Reakcja notowań na poziom 1,354 daje szanse na utworzenie się na wykresie formacji podwójnego szczytu. Sygnał spadkowy otrzymalibyśmy w takim przypadku w momencie przebicia poziomu 1,3426. Zasięg kolejnego impulsu spadkowego wypadłby przy poziomie 1,33.

 

USD/CAD - H4 

usdcad


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk