• Odbierz prezent
sesja gpw

Wczorajsze spadki na amerykańskich giełdach znajdują dziś odzwierciedlenie na GPW. Na parkiecie dominuje czerwień. WIG traci po 30 minutach 0,75%, na co największy wpływ mają duże i średnie spółki.

 

WIG

wig

 

Polskie blue chipy wypadają dziś szczególnie słabo. Indeks WIG20 traci 0,90%. Na plusie mamy tylko 2 z 20 spółek indeksu. Są to mBank (+1,13%) i PGNiG (+0,16%). Najmocniej, bo aż 6,77%, traci Eurocash, który rozczarował wynikami finansowymi. W czołówce tracących są również liderzy wczorajszych wzrostów, czyli PKN Orlen (-1,96%) i Lotos (-1,70%).

Mocno tracą również średnie spółki – indeks mWIG40 spada o 0,80%. Nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku małych podmiotów – indeks sWIG80 idzie w dół tylko o 0,42%.

 

W ujęciu sektorowym pozytywnie wypadają tylko spółki chemiczne i z branży nieruchomości. WIG-NRCHOM zyskuje 0,24%, a WIG-CHEMIA 0,23%. Pozostałe 12 indeksów sektorowych jest na minusie. Najgorzej wypadają spółki odzieżowe i paliwowe, na co największy wpływ mają czołowe spółki z tych sektorów (LPP w przypadku odzieży i PKN Orlen w przypadku paliw) – indeks WIG-ODZIEZ traci 1,80%, a WIG-PALIWA 1,45%.

Przewaga spadków widoczna jest również w ujęciu całego parkietu. Na minusie mamy 145 spółek (34$, łącznie z rynkiem NewConnect), a na plusie tylko 77 (18%).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk