• Odbierz prezent
USA- za mało danych na podwyżki stóp w styczniu i marcu
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego FED prawdopodobnie nie podniesie poziomu stóp procentowych podczas dwóch najbliższych spotkań

W tym roku polityka monetarna FED będzie jednym z głównych aspektów, na które inwestorzy będą zwracali uwagę. Obecnie największą zagadką jest to ile razy FED podniesie stopy procentowe, oraz kiedy możemy spodziewać się pierwszej w tym roku podwyżki.

 

Za mało danych

Wskazówkę co do najbliższego ruchu Rezerwy Federalnej dał wczoraj Dennis Lockhart, prezes oddziału FED w Atlancie. Wskazał on na fakt, że obecnie zarząd Rezerwy Federalnej nie dysponuje wystarczającą ilością danych, by móc podjąć decyzję o kolejnej podwyżce w styczniu, czy nawet w marcu.

" Jak dużo będziemy wiedzieli o trendach bądź zmianach w inflacji na początku posiedzenia w połowie marca? Będziemy mieli trochę danych, ale niewiele więcej niż obecnie," powiedział Lockhart reporterom po konferencji w Atlancie.

 

Pierwsza podwyżka w kwietniu?

Obecnie inwestorzy, pod kątem kolejnej podwyżki stóp w USA, rozważali Marzec i Kwiecień. Tak przynajmniej wskazywałby rynek kontraktów na stopę procentową. Słowa Lockharta powinny rzucić trochę światła na plany FED i na ten moment to kwiecień pozostaje potencjalnym miesiącem pierwszej tegorocznej podwyżki.

W tym roku Lockhart nie będzie uczestniczył w głosowaniach w sprawie stóp procentowych, ale jako prezes regionalnego oddziału FED bierze udział w dyskusjach.

 

Perspektywy dla gospodarki

Jako główne zagrożenia dla wskazał spowolnienie w Chinach i niskie ceny ropy. Lockhart pozostaje jedna umiarkowanie optymistyczny w kwestii wzrostu gospodarczego w USA. Dzięki konsumpcji wewnętrznej, wzrost PKB powinien sięgnąć 2,5%, co pozwoliłoby na osiągnięcie pełnego zatrudnienia i celu inflacyjnego.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk