• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
rynek nieruchomości usa
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane z rynku nieruchomości w USA

Wtórny rynek nieruchomości miał się w marcu o wiele lepiej od rynku pierwotnego. Dane z rynku pierwotnego ukazały się dwa dni temu i wskazały na jego osłabienie: Liczba pozwoleń na budowę spadła o 7,7%, a liczba rozpoczętych budów domów o 8,8%. Dane z rynku wtórnego opublikowane zostały dziś i okazały się nad wyraz pozytywne.

 

W marcu sprzedaż istniejących nieruchomości wzrosła o 5,1%, choć zakładano mniejszy wzrost na poziomie 3,5%. Dokonano przy tym niewielkiej negatywnej rewizji odczytu za luty: z -7,1% na -7,3%. W ujęciu liczbowym sprzedaż istniejących nieruchomości zwiększyła się z 5070 tyś. do 5330 tyś.

Z perspektywy długoterminowej widzimy, że od czasu zakończenia kryzysu finansowego rynek nieruchomości (również pierwotny), który był jednym z głównych czynników przyczyniających się do powstania kryzysu, powoli odżywa, choć cały czas znajduje się poniżej szczytu z końcówki roku 2015.

 

Stany Zjednoczone - Sprzedaż Istniejących Nieruchomości

FXMAG forex usa - wtórny rynek nieruchomości silniejszy od rynku pierwotnego 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk