• Odbierz prezent
rynek nieruchomości
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty u USA - Jak na dane zareagował rynek walutowy

Dziś kalendarz wydarzeń makroekonomicznych jest praktycznie pusty. Z racji poniedziałku zmienność na rynkach jest dość niska, co dodatkowo widoczne jest przez brak inwestorów z Japonii, gdzie dziś obchodzi się Święto Wiosennej Równonocy.

 

O godzinie 15:00 poznaliśmy dane z USA z wtórnego rynku nieruchomości. Niestety odczyty nie podkręciły zmienności na rynkach i główne pary walutowe cały czas poruszają się w wąskich zakresach.

W lutym w USA obserwowaliśmy spadek w ilości sprzedanych domów na rynku wtórnym o 7,1%. Spadek ten był znacznie wyższy od prognoz, gdyż te po wzroście o 0,4% w styczniu zakładały spadek w lutym o 2,2%.

 

Odpowiedzią rynków na kiepskie dane była chwilowa reakcja na parze EURUSD osłabiająca dolara, ale kurs natychmiast powrócił do powolnych spadków jakie miały miejsce przed odczytem.

 

Wykres 1. EURUSD - M5

FXMAG forex usa - słabe dane z wtórnego rynku nieruchomości kalendarz makroekonomiczny sprzedaż domów eur/usd rynek nieruchomości 1


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk