• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
gospodarka usa
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty wskaźników makroekonomicznych z USA

Dzisiejszy zestaw odczytów makroekonomicznych dla gospodarki USA był dość obfity. Z kluczowych publikacji poznaliśmy dane dotyczące zamówień środków trwałych (o 14:30 czasu polskiego) i wartość wskaźnika PMI dla sektora usługowego (15:45).

 

Dane dotyczące zamówień środków trwałych zawiodły inwestorów. W marcu ich wartość wzrosła jedynie o 0,8%, choć prognozy zakładały wzrost o 1,8%. Zrewidowano również dane za luty: w tym miesiącu wartość zamówień środków trwałych spadła o 3,1% a nie o 2,8% jak wcześniej podawano.

Bazowy wskaźnik zamówień na środki trwałe (środki trwałe z wyłączeniem transportu) wykazał spadek o 0,2% mimo prognozy wzrostu o 0,5%. Spadła również wartość zamówień na środki trwałe w wyłączeniem obrony: spadek o 1% przy prognozie wzrostu o 0,4%.

 

Rozczarowały również dane z sektora usługowego, dla którego opublikowano dziś wartość wskaźnika PMI.

Wskaźnik PMI, będący wskaźnikiem wyprzedzającym koniunktury, powstaje na bazie anonimowych ankiet wysyłanych do menadżerów. Ci  odpowiadają na pytania dotyczące swojej branży, oceniając oni jak zmieniła się sytuacja w branży w relacji do poprzedniego miesiąca.

Pomimo tego, że w kwietniu wartość wskaźnika wzrosła to poprawa była słabsza od prognoz. Zakładano wzrost z poziomu 51,3 do 52,3. Wzrost był jednak nieco słabszy i obecnie wartość usługowego PMI wynosi 52,1.

 

PMI dla usług

FXMAG forex usa - seria słabych odczytów makroekonomicznych 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk