• Sklep
  • Odbierz prezent
gospodarka USA
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze dane z gospodarki USA

Po tym jak przed południem opublikowany został dość słaby zestaw danych dotyczący wskaźników PMI dla usług i przemysłu w strefie euro popołudniu poznaliśmy odczyty wskaźnika PMI dla przemysłu w USA. Również w tym przypadku okazały się one słabe, ale podobnie jak dane ze strefy euro nie miały większego przełożenia na notowania dolara na rynku walutowym.

 

Wskaźnik PMI, będący wskaźnikiem wyprzedzającym koniunktury, Powstaje na bazie anonimowych ankiet wysyłanych do menadżerów. Ci  odpowiadają na pytania dotyczące swojej branży, oceniając ni jak zmieniła się sytuacja w branży w relacji do poprzedniego miesiąca pod kątem nowych zamówień, poziomu produkcji, dostaw zapasów oraz zatrudnienia.

W przypadku wskaźnika przemysłowego PMI dla Stanów Zjednoczonych widoczna jest długoterminowa tendencja spadkowa, jednak póki wartość indeksu utrzymuje się powyżej poziomu 50 świadczy on o poprawie koniunktury. W odpowiedzi na pytania dotyczące zmian w sektorze menadżerowie korzystają z trzech opcji: poprawa, brak zmian, pogorszenie się sytuacji. Wartość powyżej 50 oznacza, że liczba głosów wskazujących na poprawę sytuacji jest większa od liczby wskazującej na pogorszenie się sytuacji.

 

PMI dla przemysłu w USA

FXMAG forex usa - perspektywy dla sektora przemysłowego coraz słabsze 1

 

Dzisiejszy odczyt wskazał na to, że sytuacja w sektorze przemysłowym jest nadal pozytywna, ale ekonomiści spodziewali się lepszych nastrojów wśród menadżerów i poprawy wartości wskaźnika. Zamiast tego odnotowano spadek przemysłowego PMI z poziomu 51,5 do 50,8 (prognoza zakładała odczyt na poziomie 52,0).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk