• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
USA - nieznaczne osłabienie sektora usług
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty PMI i ISM dla sektora usług w USA

- Jak na dane zareagował rynek walutowy

Dziś poza odczytami usługowego PMI dla gospodarek europejskich poznaliśmy również odczyty z USA.

W ubiegłym miesiącu odczyt PMI bardzo zaskoczył obserwatoró. Opublikowano wtedy wartość znacznie niższą od oczekiwań rynkowych i zarazem niższą od poziomu 50, co oznaczało spadek aktywności w sektorze. Była to najniższa wartość od września 2013 roku. W przypadku Stanów Zjednoczonych większą uwagę przykłada się do amerykańskiego odpowiednika wskaźnika PMI, jakim jest wskaźnik ISM. Ten nie wykazał spadku aktywności w sektorze usług, ale jego wartość spadła.

 

Dziś oczekiwano, że wskaźnik PMI dla usług utrzyma się na poziomie 49,8. Okazało się jednak, że wynik był nieco słabszy. Opublikowana wartość to 49,7.

Spadek wartości odnotowaliśmy również w przypadku wskaźnika ISM, przy czym tutaj odczyt okazał się lepszy niż prognozowano. Wartość wskaźnika ISM dla sektora usług spadła z poziomu 53,5 do 53,4. Prognozy zakładały spadek do poziomu 53,2.

 

Dolar zaczął osłabiać się już przed odczytem. Otwarcie sesji amerykańskiej przyniosło trochę zmienności na rynki, gdyż od rana pozostawały one mocno uśpione. Po odczycie ISM odnotowaliśmy lekkie umocnienie dolara. Po czym powrócił on do spadków.

 

Wykres 1. EURUSD - M5

FXMAG forex usa - nieznaczne osłabienie sektora usług 1


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk