• Odbierz prezent
USA i Kanada świętują a dolar zalicza swobodny spadek. Przegląd par z rynku Forex: GBPUSD, AUDUSD, USDJPY

Dziś Columbus Day w USA i Święto Dziękczynienia w Kanadzie także zmienność trochę mniejsza, ale trend z zeszłego tygodnia utrzymany. Poniedziałek przynosi dalsze osłabianie się dolara pod własnym ciężarem. Jak wyglądają główne pary z USD na wykresie?

Indeks dolara i wyraźny trend spadkowy

Spadki na indeksie dolara w następstwie formacji klina zwyżkującego. Okrągły poziom 70 tylko na chwilę powstrzymał pochód na południe rysując formację objęcia hossy, która jednak szybko została zanegowana. W związku z tym poziom 70 działa od teraz jako opór a kolejny przystanek dla spadków to okolice 69.

 Wykres 1. Indeks dolara (USD_I), interwał dzienny

Wykres 1. Indeks dolara (USD_I), interwał dzienny

Kurs GBPUSD już powyżej 1.30

Funt wobec dolara (GBPUSD) imponuje siłą i wybija ważny poziom oporu – 1.30. Na wykresie można dopatrzeć się formacji oRGR, która sprzyja dalszym wzrostom na parze. Dopiero wyłamanie prawego ramienia formacji będzie sygnałem negacji scenariusza wzrostowego. Najbliższy target dla wzrostó1) to niezmiennie 1.3250.

 Wykres 2. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs funta do dolara (GBPUSD), interwał dzienny

Dzisiejsza słabość „australijczyka”

W dniu dzisiejszym obie waluty surowcowe AUD i NZD pokazały słabość wobec dolara. Para AUDUSD znajduje się w kluczowym miejscu i do momentu rozstrzygnięcia warto stać z boku. Dalsze wzrosty będą kontynuowane po przebiciu lokalnej linii trendu i poziomu oporu 0.7250. Natomiast większe prawdopodobieństwo spadków nastąpi po przebiciu w dół linii trendu wzrostowego poprowadzonej przez dołki z 25.09 i 07.10.

 Wykres 3. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego (AUDUSD), interwał dzienny

Kurs USDJPY na wsparciu ale ze wskazaniem na spadki

Z punktu widzenia projekcji długoterminowej kurs USDJPY przebywa w spadkowym kanale cenowym. Od 21.09 trwała na parze korekta wzrostowa, która być może właśnie się skończyła. Potwierdzeniem siły podaży byłoby zamknięcie świecy dziennej poniżej 105.20. Wtedy otworzyłaby się droga do spadków w stronę kolejnego wsparcia 104.30.

 Wykres 4. Kurs dolara do jena (USDJPY), interwał dzienny

Wykres 4. Kurs dolara do jena (USDJPY), interwał dzienny

Notowania: GBPUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GBPUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk