• Sklep
  • Odbierz prezent
USA - dobre dane o sprzedaży detalicznej
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wypadły dzisiejsze odczyty dotyczące sprzedaży detalicznej w USA

O godzinie 14:30 poznaliśmy dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące sprzedaży detalicznej oraz wskaźników cen importowych i eksportowych. Dane okazały się bardzo pozytywne dla amerykańskiej gospodarki.

 

Sprzedaż detaliczna w maju wzrosła o 0,5% w ujęciu miesięcznym (prognoza 0,3%). W ujęciu rocznym nastąpił wzrost o 2,5%.

 

Inflacja w USA powili powraca w okolice celu inflacyjnego. Pozytywny efekt daje tu między innymi wzrost cen importowych i eksportowych. Ceny importowe wzrosły w porównaniu do kwietnia o 1,4%, a ceny eksportowe o 1,1%. W ujęciu rocznym dynamika cały czas pozostaje jednak ujemna i wynosi -5% dla cen importowych (poprawa z -5,7%) oraz -4,5% dla cen eksportowych (poprawa z -5,0%).

 

Dzisiejsze dane raczej nie będzie miała żadnego przełożenia na decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Poznamy ją jutro o 20:00. Rynek kontraktów terminowych na stopę procentową FED wycenia prawdopodobieństwo podwyżki tylko na 1,9%. Dane nie miały również większego wpływu na sytuację na rynku walutowym. Po publikacji nastąpiło tylko chwilowe i nieznaczne umocnienie dolara.


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk