• Sklep
  • Odbierz prezent
kryptowaluty ICO regulacje

Organ regulacyjny Indii wykazał się szczególną gorliwością w zgłębianiu tematu kryptowalut i ICO. Aby poznać dokładnie regulacje dotyczące tego rynku, postanowił wysłać swych urzędników na wycieczki edukacyjne do różnych krajów. Urzędnicy mieli nawiązać współpracę z organami regulacyjnymi w odwiedzanych przez nich krajach.

 

Indyjscy urzędnicy wyruszają w świat

Według informacji portalu Cointelegraph, indyjski organ regulacyjny – Securities and Exchange Board of India (SEBI) zorganizował wyjazdy do innych krajów dla swych urzędników, aby zgłębiali wiedzę na temat kryptowalut i ICO. Portal Cointelegraph powołuje się na raport indyjskiego organu regulacyjnego, według którego urzędnicy już odbyli wycieczki edukacyjne do Japonii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Według raportu wyjazdy zagraniczne mają na celu, aby pomóc urzędnikom „nawiązać współpracę z międzynarodowymi regulatorami i zyskać głębsze rozumienie systemu i mechanizmów”. W ramach tej współpracy urzędnicy zdobędą niezbędną wiedzę o kryptowalutachICO od takich organów, jak: Financial Servis Agency (FSA) w Japonii, Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii i Swiss Financial Market Supervisory Authority (FINMA) w Szwajcarii.

 

Bank Rezerw Indii a kryptowaluty

Ta inicjatywa nie jest pierwszym przejawem zainteresowania władz Indii tym, jak wygląda podejście do kryptowalut w innych krajach. Na przykład Bank Rezerw Indii (RBI) także opublikował raport, w którym zwraca uwagę na różne rodzaje regulacji dotyczących kryptowalut na świecie, w szczególności skupiając się na Japonii i Korei Południowej.

W ostatnim czasie Bank Rezerw Indii rozważa również emisję własnej waluty cyfrowej banku centralnego opartej na rupii.

Warto wspomnieć, że 5 lipca RBI wydał decyzję zabraniającą bankom obsługi transakcji osób i firm związanych z kryptowalutami.

 

Czytaj także: Indie wprowadzą walutę cyfrową banku centralnego, mimo blokowania kryptowalut

Bank Centralny Indii poinformował w środę 29 sierpnia o rozpoczęciu prac nad projektem stworzenia cyfrowego tokenu, mającego pokrycie w rupii indyjskiej (INR), który będzie pełnił rolę waluty cyfrowej banku centralnego. Wprowadzenie cyfrowej waluty ma na celu redukcję wysokich kosztów produkcji fizy.. Czytaj
Indie wprowadzą walutę cyfrową banku centralnego, mimo blokowania kryptowalut

 

Co to może oznaczać?

Trudno powiedzieć, czy ostatnie zainteresowanie władz Indii wiąże się ze wzrostem otwartości w kierunku rynku kryptowalut czy też ma na celu bardziej skuteczną walkę z nimi. Trzeba przyznać, że indyjski organ regulacyjny wykazuje się dużą determinacją w celu poznania kryptowalut i ICO. Ciekawe, czy urzędnicy w innych krajach pójdą za przykładem Indii.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk